Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

  1. Ostatnia godzina
  2. Witam i co tam dostajecie jakiejś pisma już z zaproszeniami albo inne rzeczy ?
  3. Nie każdy wali chemię, niektórzy na chwasta polecą i tyle z zabiegów, kolega tez ze stówkę z łąkami ma a na podwórku 2 pilmety stare, śmiesznie to wygląda przy flieglu panterze czy talerzówce 6m
  4. ravoj

    fasola

    7 dni to maks, ale to zależy od pogody i warunków. Może uda się bez. Kiedyś 5 lat z rzędu żadnego basagranu nie używałem i tylko raz motyczka, gdzieniegdzie coś było, ale teraz nie mam zbytnio czasu.
  5. Nie wiem jak solo ja dawalem w mieszaninie z basagranem, ale mysle, ze solo tez dobrze zadziala. Jak przypalilem groch i czekalem az mu "odda" to bylo to juz przed samym kwitnieniem gdzies w czerwcu 🙈 a w tamtym roku jak byl gdzies taki jak dłoń. Tak okolo 15cm wysokosci aby wyszlo jak najwiecej chwastów a mimo to groch nie zakrywal za bardzo ziemi
  6. No to może po larwach tej muchy. Insektycyd poszedł ale jakieś skutki żerowania zostały i teraz wraca do zdrowia.
  7. Roman176

    Kuhn Sitera 3030

    https://www.olx.pl/d/oferta/siewnik-mechaniczny-sitera-3030-24-isobus-kuhn-nowy-od-reki-CID757-IDI6w8f.html
  8. Czyli Butoxone w dawce 2 l/ha bez problemu poradzi sobie z samosiewami rzepaku? W jakiej fazie rozwojowej grochu zastosować?
  9. Tak więc jutro się wszystko wyjaśni , jesli USA przyzna pieniadze ukrinie to UE wzamian ma wysłać wojsko - dlatego tłusk podkreśla znaczenie chwili . Dzis Orban to przyznał i oświadczył ze on nie zamierza uczestniczyc w tej wojnie po żadnej stronie choć w UE jest już większość z tym by wysłać wojsko na ukrainie . Dlatego padły deklaracje pacyfikacji rolników na granicy bo protesty rolników mogły by być zarzewiem oporu społecznego dla reszty ludzi , po prostu na granicy powstał by ogólnopolski bunt przeciw wysyłaniu wojska , dlatego strategicznie chce bić rolników zanim protesty rolników przemienia się w blokadę wysyłania wojsk na ukrainę . Nic co prawda nie jest przesądzone bo przecieki z kongresu USA sa że nie poprą pieniedzy dla ukrainy tylko dla eskimosów choć moze byc rónie bo żebrzeński ogłosił mobilizację co prawda od lipca by mogli uciec lub wyrobić nowy paszport ukraińcy ale warunek mobilizacji został spełniony choćby pozornie i w USA mogą przyznać kasę . Chwilowo zagwarantowali sobie spokój na bliskim wschodzi ustawką atakową która była ale jej nie było więc tam chwila oddechu . A więc wojna - nie wiadomo czy na ukrainie ale tłusk dziś wywołał ją rolnikom wysyłając żądania zejścia z granicy albo policja "nie będzie już taka dobra " -
  10. dołożyć przodek do tej 60. niestety przy dzisiejszych cenach to 914 kosztują po 40-50 tysięcy. w twoim budżecie to tylko jakiś rusek, ale też bez szału.
  11. właśnie był szybciej ale dał tylko kroplówkę i kore dębu na biegunkę Przy przemieszczeniu pobiera pasze i przeżuwa? Jak pamiętam kilka lat temu tata miał u krowy przemieszczenie to nic do ryja nie wzięła a ta jednak trochę je
  12. To zależy gdzie u nas w promieniu 50 km rewelacja jak na razie jest mokro poraz pierwszy o tej porze od 5 lat okoliczna ferma nawaliła tyle gnojowicy że jęczmień zrobił się granatowy, temat bardzo złożony zależny od regionu Polski
  13. krzysiek277

    Kuhn Sitera 3030

    90tys to chyba z agromaszu
  14. Nie to umnie ta różnica delikatnie zanika. Z brzegu pola to mało co widać, jak się wejdzie w nią to widać place. Miesiąc temu to z brzegu pola było wyraźnie widać place żółte.
  15. o które ci chodzi? zachodnie czy środkowe? No jak tam z tymi ciuchami adidasa? Kiedy podpisali z nimi umowę?
  16. u mnie 3300 ciąga 100 koni, tylko że mam płasko, ale bez problemu.
  17. Jak wirus to nowe listki są jeszcze póki co zielone , a roslina wygląda taka trochę krępa, jak by się nadmiernie krzewiła, i z każdym dniem będzie widać coraz większą różnice bo zdrowe będą cały czas rosły , a zawirusowane będą odbiegać wzrostem i kolorem od zdrowej pszenicy
  18. najwyżej MTZ, albo coś zachodniego z 19 wieku...
  19. Realny, choć ta seria była krótko produkowana we współpracy z MF w latach 1994-96, to odpowiednik MF 3690
  20. Przyjdzie mokry czerwiec i będziecie kosić i tak w lipcu, a jak będą upały i sucho to nawet u nas na mazurach pod koniec czerwca czasami kosili.
  21. A bzdura. Ja proszę o powtórzenie próby a moje 10t leży z 1000t innego rzepaku.
  22. System dopłat do produkcji był jeszcze przed wejściem do unii i można było otrzymać maksymalnie 6 x 100 zł do tony pszenicy sprzedanej do młyna i to było sprawiedliwe rozwiązanie , a teraz nie ważne czy rośnie samosiejka żyta na piachu czy 10 ton pszenicy na pyszne bułeczki to i tak 1000 zł dostaje jeden jak i drugi , można powiedzieć że serce się kraje jak czarnoziemy 1,2 klasy zabudowywane są willami nowobogackich kredytobiorców gdzie co średnio na każdą przypada 0,15 ha trawki do skoszenia na kompostownik i nikt się nie martwi emisją co2 i innych gazów , a piaski gdzie przy suchej wietrznej zimie "zasypie" rzepak od sąsiada ale to się musi kiedyś zmienić , jedźcie zobaczyć do serwisu kosiarek jak wygląda "zielony" ład
  23. Agrest

    Owies Refleks 07.04.2024

    Coś tam rośnie. Wczesny siew na plus. Potrzebna woda ale tej nie wiozą
  24. mano

    fasola

    Idealne warunki na pryskanie po siewie są jak jest gleba wilgotna, więc jak zastosowałeś po siewie chemię na wilgotną glebę i skutek był mizerny to coś zpindoliłes (ty czy ktoś inny) w dawkach w śor
  25. robisz na etacie, masz pewnie żonę z dziećmi, sam sie zajmujesz całą gospodarką, pewnie jakas hodowla. Remonty pewnie samemu, a co jak przyjdzie 3 miesieczne pensje na części dać?
  26. Jak głęboko posiane to nie musi być opóźnione, one nawet nie dogoni rozwojowo
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj