Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

  1. Ostatnia godzina
  2. 510 ? Kolega za 508 wziął 630 bez navi na cebis
  3. Panowie ile dać moddusa/medaxa na R2 w jęczmieniu o nawożeniu 135 kg N?Na R1 poszło 0.75 kg Medaxa
  4. no i wniosek na dopłaty złożony. miało być szybko i sprawnie, a doradca tak podpowiedział, że z 17 punktów, jakie mam nazbierać wyszło 46. minus taki, że muszę hektar jęczmienia posiać, gdzie nie planowałem zbóż jarych. ale nic to. teraz pytanie do Was. lepiej poczekać z tydzień, skosić żyto z wyką, zbelować i posiać po tym jęczmień, czy ekonomiczniej zaorać to żyto jakie jest i posiać jęczmień? z ekonomicznego punktu widzenia bardziej rozsądna wydaje się druga opcja.
  5. Trzeba by było mieć coś takiego. Szukałem ale nic nie było ciekawego, a jak się trafiało to kupa kasy. Mam zwykły pielnikoobsypnik ale to robi lepszą robotę i jest większa możliwość modyfikacji dlatego jest jak jest i jestem naprawdę zadowolony
  6. Ściółka, to znaczy, że zwierzęta są utrzymywane na ściółce, nie jestem pewien czy maty legowiskowe też pod to kwalifikują się A co do kosztów transakcyjnych to tu nawet fajnie wyjaśnione: https://www.gov.pl/web/arimr/koszty-transakcyjne2
  7. nawet jeśli to i tak będzie wyliczana ilość ha x 5,5 T max w przypadku pszenicy
  8. Nie wiem czy to pewne bo to od tkiej nie pewnej osoby , być moze zwykła delegacja leci na ukraine dlatego grzecznie tylko informuje . to nie jest pewniak ale jak na bombach leca to raczej na granice .W sumi już powinni byc na miejscu chyba że gdzieś obad wciagają lub po prostu może gdies politykierka zawineła sie na granicę .
  9. Czyli jednak ślepy A ściółka to co to za schemat?
  10. @renovoltage Jest wypas normalnie we wniosku, zapewne nie zaznaczyłeś listy żeby się rozwinęła.
  11. Na mrozy to ty nie patrz, 2 tyg w roku i tyle, jak zabudujesz to z 3 stron to wystarczy spokojnie, jak będzie obsada to i poidła nie zamarzną. Jak nie chcesz iść w słome to zakładaj ruszta na całości, trochę zdrowotność na tym ucierpi, no ale coś kosztem czegoś
  12. ab23

    Ceny bydła 2024

    Na po niedzieli 12.6 netto propozyca
  13. Pawel328

    Renault 110.54

    @Michal32 sam już o tym pisałem że komfortem wcale nie odbiega od proximy, a może nawet i wygodniejsza jest 😉
  14. WitekRolnik

    Renault 110.54

    @Michal32 Napisałem ogólnie, a Ty już tu za słówka łapiesz, a czy komfort pracy to tylko i wyłącznie komfort operatora, bardziej mi o całokształt chodziło, a poza tym powiem Ci szczerze, że jak popracujesz jednym i drugim sprzętem to zapewne zauważysz, że pomimo tak dużej różnicy wieku między sprzętami ta różnica w komforcie pracy operatora nie jest olbrzymia wręcz można powiedzieć, że jest minimalna.
  15. ab23

    Mieszanka Gorzowska

    No chyba w piątek jak usługodawca naprawi
  16. po 8 latach wzięli rozwód ze sobą 😛
  17. Nie wiem czy jaja sobie robisz, czy to rzeczywiście dobra ziemia, ale u mnie wygląda podobnie na IIIb. Najlepszy jest na VI klasie,żółtym piaseczku 😲, gęsty, zdrowy łan. Na niższym miejscu chyba męczy go nadmiar wilgoci i siedzi jak posiany prawie. Podziękowania dla Agrest i Cinek za wskazówki odnośnie wiosennego nawożenia, bo wyglądało pole do zaorania, a tak to co najmniej przyzwoicie to wygląda. Teraz problem mam jak zrobić opryski żeby nie popalić. Jak było cieplej,u mnie 2 tyg temu, to nie zdążyłem pojechać herbicydem. Mam jeszcze mocznik, ostał się z użytków zielonych, do posiania. Jak radzicie to ogarnąć, rzucić jutro mocznik, w sobotę popryskać chwastoxem jak już będzie pewna ciepła noc i po niedzieli po kilku dniach od grzyba zrobić oprysk?
  18. A jakby zastawić te 2 pozostale sciany? 1 płyta trapezowa a ta 2 od stołu paszowego plandeka na duże mrozy?
  19. Czy ja jestem ślepy czy we wniosku na ten rok nie ma wypasu krów mlecznych? to jak w takim razie się ubiegać o dopłatę do wypasu? co to jest przyznanie kosztów transakcyjnych w dobrostanie ?
  20. W sumie racja na szybko spojrzałem że blisko zelowa a ogólnie byłeś w zablotach warto tam jechać czy same trupy jeśli chodzi i ciągniki ?
  21. Bardziej bym się skłaniał ku temu, że dla naszego Rysia zostanie utworzone nowe ministerstwo - "socjalu i leżenia na tapczanie". Podstawowym zadaniem tego ministerstwa ma być "nic nierobienie"🤷... No a jak...toć nikt więcej tak...nie umi🤷...
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj