Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kubota M 108 S

  Tagi: ciągnik rolniczy, traktor, kubota, m108s

  Transport w żniwa

  Inne obrazki użytkownika

  12 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Ładny sprzęt. Ile ta kubota ma koni i jaka jest jej cena??
  Dzięki ;-) Ma 108kM a cena ostatnio to 173tyś zł z Vat..
  hmm troche sie dolozy i jest JD :/
  Aktualnie za tą cenę nie kupiłbym ani Kuboty ani John Deera.. Ta cena, która była napewno nie powtórzy się.. ;-) JD mnie nie przekonał, no i cena była napawdę znacząco większa.
  kolego czy mógłbyś powiedzieć coś wiecej o tym traktorze ?
  Interesuje mnie szczególnie twoja opinja z pracy nim, z jakim plugiem pracuje ? jak wysokie jest spalanie ? I dlaczego akurat kupiłeś Kubote ?
  Ciągnki spisuje się znakomicie jak dla mnie, ma duży przeswit, znakomitą zwrotność (nawet na włączonym przednim napędzie, przy maksymalnym skręcie przenosi cały czas moc na przednie koła dzięki zastosowaniu mostu z kołami zębatymi, bez krzyżaków), wspomaganie działa bardzo lekko, klimatyzacja w standardzie - mała rzecz, a cieszy w upały i nie tylko, pneumatyczny półobrotowy fotel z zagłówkiem, płaska podłoga, elektrohydrauliczny rewers bez sprzęgła, obciążniki przednie w standardzie no i silnik Euro IIIA z Common Rail. Spalanie średnie wynosi 4,5l/mth/1900obr/1godz zegarowa.
  Experymentalnie chodził w UG 3x30, ale będzie wiekszy.
  Wybrałem Kubotę ze względu na jakość i pochodzenie ciągnika (Made by Japan) nie z Chin, wyposażenie w danej cenie w porównaniu z innymi markami, i ma minimum elektroniki.
  Z tym spalaniem to trochę przesadziłeś bo kolega miał na próbę kubotę 86km to mówił że koło 8l na godzinę orki pługiem 4x30, ale i tak ten wynik go bardzo zadowolił bo jego jd5720 sporo więcej pali.Ja niestety nie dopchałem sie do kolejki na test.
  Te 4,5 l na godzinę roboty to jak wspominałem dotyczy koszenia 3ha łąki torfowej SaMasz 1,85m + spulchniacz pokosów i transport sianokiszonki na odległość 5 km. W pługu spalanie wyszło 7l na godzinę roboty a zaoranie 1ha trwało 75min przy szybkości 9...10km/h.
  dzięki za profesionalną opinje! :D Coraz bardziej skłaniam sie do Kuboty!
  Ale mam jesze jedno pytanie. chodzi mi o skrzynie biegów? posiada 32 biegi do przodu i do tyłu, rewers elekrohydrauliczny pod kierownicą. Interesuje mnie w jaki sposób zmiena się biegi?? wiem ze w dzwigni są 4 biegi , ze posiada wzmaczniacz jednostopniowy, ze z lewej strony siedziska posiada mechaniczną zmiane biegów (polowe,szosowe). interesuje mnie jak sie zmiania biegi z zółwia na zająca ? to jest w tej głównej dźwigni czy przyciskiem ?(to sie nazywa chyba swing shift). I czy możesz podać opinie własnie na temat skrzyni biegów? jak pracuje ? czy przełanczanie biegów nie nastrecza kłopotów ? do przełąćzania jakich trzeba używać sprzęgła.
  Z góry wielkie dzięki!!!
  Dźwignia zmiany biegów wyposażona jest w elekrohydrauliczny przełącznik, który zmienia przełożenia żółw-zając po przytrzymaniu krótko ok 1s dźwigni w stronę kierownicy. Gdy olej jest zimny, biegi trochę ciężko wchodzą (to moje prywatne odczucie), mija to po 10...15min. Po tym okresie rozgrzewki działa bardzo dobrze :D
  Fotki Kuboty M 108 S - http://www.landwirt....BOTA_M108S.html