Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ursus 1614

  orka na buraczysku cool.gif

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Która klasa ziemi bo widzę że chyba to powyżej 4
  A po co oracie buraczysko ?

  Za małe przepały ON ;) .
  tak to jest 4 klasa ziemi dokładnie 4a. A po co oramy? A powiedz mi co innego moge zrobić?
  Agregat uprawowy i w to siać ! Ewentualnie talerzówka lub gruber przed tym jak sa liście zostawione na polu i jest ich trochę dużo.

  Agregat uprawowy i w to siać ! Ewentualnie talerzówka lub gruber przed tym jak sa liście zostawione na polu i jest ich trochę dużo.

  Niestety żadna z tych możliwości nie jest do wykonania. Nie było by sensu wjeżdżać tam agregatem zalepił by się na momencie a następna sprawa na poplon troch jest już za późno. W tej sytuacji tylko orka.
  Czyli bedą tutaj siane jare rosliny ?
  Wtedy tym bardziej bym tego nie ruszał, tylko na wiosne agregat i w to siać. Radzę Ci zrobic eksperyment. Część pola zaoraj a część zostaw i upraw na wiosne agregatem. Gwarantuję Ci że więcej pola po buraczysku nie zaorzesz. Jedyna potrzeba orki po buraczysku to jak chcesz zaiac na nim pszenice ozimą i wierzch jest mokry swieżo po opadach a spód jest suchy i chcesz go wydobyc na wierzch by w miarę przyzwoicie zasiać.
  Agregat?? chyba jakiś pancerny! przecież tutaj by się tylko wszystko łamało, gięło a o zużywaniu części roboczych to lepiej nie wspominać, ja też bym to orał.
  Zostawiając buraczysko na wiosnę bez orki nie miałbym po co tam jechać. Rędzina to bardzo ciężka ziemia do uprawy, a poza tym jak to buraczysko jest zjeżdżone nie ma szans żeby wsadzić tam agregat. może to co piszesz faktycznie ma sens ale niestety nie u mnie.