Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zetor Forterra 11441

  biggrin.gif

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  ładna bestia ile ma km ile pali jakieś awarie
  Koni ma 110, a co do spalania to niech wypowie się użytkownik tego modelu. Zależy w jakiej pracy pytasz o spalanie, ja akurat mam ten model forterry i ostatnio zakorciało mnie sprawdzić ile ona pali. Sprawdzałem tylko przy orce zimowej i z pługiem 4skibowym spala 13l. na mth.
  No ja akurat nie użytkuje tego Zetora, tylko znajomy
  znając zetora to trochę za mało nie sądzisz to mój ma 60 km i 10 litrów na mtg
  Tak zgadzam się z tobą, ale jeszcze zależy pod jakim obciążeniem spala te 10l. na mth i przy jakich obrotach? Od tego dużo zależy. Moja forterra spala ok. 13l. na mth z pługiem 4*35 przy obrotach 1700-1800 więc ani pług nie jest duży ani obroty, a tym samym nie ma dużego obciążenia, bo jak na III i IV klasy ziemi ten pług wcale nie jest duży(pług zagonowy). Gwarantuje ci że przy wysokich obrotach i pod dużym obciążeniem ten zetor potrafi dużo spalić, obstawiałbym że w granicach 20l. na mth, czego wcale nie ukrywam. Pozdrawiam.
  A za 1 mth za orasz 1 ha??
  mój Zetor 5340 spala ok 10l na godzinę w pługach 3*40 przy obrotach od 1800 do 2200. A ile minut w Zetorze to 1 mtg
  Ciężko byłoby zaorać 1ha w 1 mth tymi pługami, oczywiście dałoby się ale musiałbym ostro zasówać. W zetorze bynajmniej moim 1 mth= 45min. Gdybym miał pługi 5*35 to spokojnie bym zaorał 1ha w 1 mth. Nie wiem czemu ale w zetorach szybciej nabijają się mth niż w innych ciągnikach np w t-25 którego też mam- tam 1mth to trochę ponad 1h. zegarowa. Pytałem się także innych posiadaczy zetorów w moich okolicach, czy u nich też tak szybko wyskakują mth i też tak samo jest. Wiec moim zdaniem najlepiej podawać spalanie na godzinę zegarową, bo wtedy można te dane porównywać do innych ciągników.
  czyli twój Zetor ile pali na godzinę zegarową
  Tego nie mierzyłem, ale da się obliczyć z tego że na 1mth wychodzi 13l, a 1 mth to w zetorze ok 45min. Z tych danych układamy proporcje : 60min. * 13l. / 45min. =17,3333(3) L. na 1 h. zegarową, ale jak wcześniej napisałem te spalanie dużo zależy od jazdy, ja akurat "delikatnie" jeżdżę, wolę zrobić robotę wolniej a dokładniej i przez to zetorek mniej pali, a druga sprawa to przy tych pługach co mam to wcale on nie ma ciężko. Nie będę oszukiwał że ich wogóle nie czuje, bo opór jakiś tam ma, ale do 110 koni są za małe.