Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  MTZ 82 TS + KWAS

  cool.gif

  Inne obrazki użytkownika

  1 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Kilka osub pytało się mnie co ta talerzówka potrafi ile kosztuje nie mam czasu pisać do każdego z osobna więc postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania teraz:

  Więc zacznijmy od tego że talerzówka w wersji 3 metrowej z wałkiem kosztuje około 9tyś zł nie jest to duża cena jest to wersja X. Minusy jej to nie nadaje się na ziemie ciężkie ponieważ jej waga to zaledwie 700 parę kilo. Po drugie przy większych prędkościach robi wały ziemi na skraju talerzówki czyli brak ekranów ochraniających. Po trzecie to że po środku zostawia nie docięty pasek proponował bym tu Szłapę z grubera albo jeszcze lepsze rozwiązanie osobny talerz na środek.
  Sprężyny dociskowe wałek odpadły po 1ha po prostu nie miały prowadzenia i wypadły hehe. Brak grabelek które by mogły resztki pożniwne prze siekane przez talerze rozciągnąć po polu. Plusy to stabilna konstrukcja dobre wykonanie wałków ciężkie są i łożyskowane ze smarowaniem. Łatwe agregowanie z ciągnikiem pospawane miejsce na ramie na dodatkowe ciężarki. Regulacja natarcia talerzy w czterech stopniach. Małe zapotrzebowanie mocy od 80- 100km Osobiście polecam tylko tym osobą co mają ziemie piaszczyste albo ogólnie ledziutkie w uprawie.