Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  T-25

  Moja pierwsza orka. Na 20 cm szedł bez żadnych problemów

  Inne obrazki użytkownika

  15 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Dużo nim ha obrabiasz.
  No i kto jest taki odważny powiedzieć że władek nie pociągnie 2 skib na głęboko
  Ja jestem bo na 20cm to raczej nie jest zbytnio głęboka orka, dle mnie głęboka orka to w granicach 28-30 cm a przy tej głębokości to ten władek się zesr*!!
  Unas jak władek ora to sie skreca plug na minimum a najlepie by bylo jak by orał jedna skibą :P
  dzisiaj widziałem jak koleś orał władkiem tylko z jedną skibą, wiec ten widok z lekka szokujący :blink:
  Swojego 2 ha. i jeszcze troche u sąsiadów. Fakt na 30 cm to by raczej tego nie ruszył, chociaż na blokadzie to na 25 powinien pójść. Na moich ziemiach nie da się orać głębiej, miejscami to na 20 nawet jest za głęboko bo mam glinę. Ten pług tez mam skręcony na maksa.
  ja orałem 2 skibowcem na 30 i szedł na glinie na 2 tylko czasem blokada musiala zdziałac swoje :)

  Ja jestem bo na 20cm to raczej nie jest zbytnio głęboka orka, dle mnie głęboka orka to w granicach 28-30 cm a przy tej głębokości to ten władek się zesr*!!

  Może przy 30cm na takiej glinie tak ale na normalnej ziemy ze zwykła by szedl jak kuna, jak ja widze takie wypowiedzi to mi rece opadaja. To swiadczy o tym ze ten ciągnik ci co się tak wypowiadaja, widzieli tylko na AF na zdjeciach RZAL.PL :angry: :angry: :angry: :angry: bo napewno nie na zywo <_< <_<
  Żal to bierzez jak czytam Twoje wypowiedzi, jeśli ktos rozumuje po Twojemu to znaczy że C-360 powinien iść z 4 skibami na głęboką orke?? Tak?? bo tak z tego wynika a co tam jeszcze by miał 2 konie napasu, jakoś takich cudów to nie widziałem!!!! I nikt mi nie wmówi że T-25 radzi sobie z dwoma skibami na głęboka orke (ale są rózne pojęcia głębokiej roki) u mnie we wsi jest około 10 T-25 i większosc ma dwu skibowe pługi ale te z mniejszymi skibami a jak ktoś ma te normalne czyli 2x30 to o głębokiej bruździ moze sobie pomażyć a i orania na rok moze ma 3 hektary.
  Dużo zależy od tego jak masz pole przygotowane i ci powiem że po moim to by 6 mogła jechać z 4 skibowcem, bo sobie dobrze uprawiłem przed orką. Zgodzę się że w twardej nie uprawianej parenaście lat ziemi z 2 skibami t25 nie ruszy z miejsca.