Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zetor 7211 + pług 4x30cm + potrójna kolczatka 1,2m

  Orka siewna. Ziemia 4 klasy, orka na 25-27cm, zużycie paliwa 12,5l/ha!

  Inne obrazki użytkownika

  14 Komentarzy podziel się zdjęciem


  wąsko bierze jak na 4x30
  też mi się tak wydaje mój 4x30 bierze cały traktor jakim biegiem orzesz 1 czy 2
  Pod górkę na 1, na prostym 2.
  Zabiera mniej więcej do pół koła, zależy jak jest ukos, czasem jak jest mocna glina i pod górkę to bierze nawet za traktor, ale wtedy jakoś bokiem traktor ustawia. Można ustawić szerzej ale wtedy brzydko wygląda pole, pierwszy korpus jest trochę krzywy i muszę mieć wąsko 1 skibę ustawioną żeby w miarę wyglądało. Próbowałem założyć nową słupicę, ale orał jeszcze gorzej- nowe są ciut inne, to pług z początku lat 80.
  Jak Wam bierze szerzej to jest to więcej niż 120cm, bo kolczatka ma tyle a i tak czasem nie zabiera całości.
  Ja mam pług 4 x 35 i też nie zabierał za całe koło w Zetorze 7745 ale specjalnie go zwęziłem żeby lepiej dokładał, lepiej przejechać te parę razy więcej ale mieć pole dobrze zaorane ;)
  My mamy 4x30 i prawie cała ostatnia skiba wystaje poza ciągnik
  To chyba ciapkiem go ciągasz ;) Rozstaw kół w Zetorze wynosi około 150cm więc nie jest możliwe żeby pług 120cm brał za ciągnik bo musiałby mieć szerokość ponad 150cm, albo pierwsza skiba bierze z pół metra. No chyba że masz inny rozstaw kół...
  Pierwsza skiba zabiera pół prawego koła. Jak kupowaliśmy to mówili, że to jest 4x40cm, ale Tomy uznał, że wie lepiej i się wykłócał że to jest 4x30 i tak napisałem. Niech mu będzie. Prawie cała skiba wystaje poza ciągnik i pług nie jest na maxa rozstawiony bo zaczynał już niedobrze przykrywać jest mniej więcej na 3/4 rozstawiony
  No 4x40 to by pasowało że wystaje, może 4x35? Chyba po rodzaju lemieszy da się wywnioskować czy jest 4x30 czy 4x40?
  Ten mój to jest 3skibowy od c-360 z doklejoną (w fabryce) czwartą skibą, lemiesze pasują od zwykłego 3 skibowego, tylko odkładnie mam półśrubowe (wyższe i dłuższe) bo ciut lepiej kryją. Mogę ustawić żeby brał równo z kołem ale już wtedy brzydko orka wygląda, Szerokość mam ustawioną na połowę gwintu, jak miałem szerzej to nadciąga traktor i trzeba kierwnicą kontrować a tak jak teraz to na prostym mogę ją puścić :)
  tez mam plug 4x30 ciagam go 914 i dzisiaj wlasnie oralem pod pszenice to wyszlo ze pali ok 5 litrow na godzine. i tez mi bierze tak na pol kola mam kolczatke 125cm i jest w zasadzie na styk ;)
  O to super oszczędny traktor, z 10l/ha wyjdzie?
  Dziś orałem duże proste pole i wyszło ok 11l/ha, dokładnie zmierzę jutro jak zatankuję :) wydajność 0,6ha/h, głęgokość 25-27cm.