Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Bergman k 60

  na podwórku wink.gif

  Inne obrazki użytkownika

  11 Komentarzy podziel się zdjęciem


  podobny do anny :D a jak mf chodzi
  a no trochę podobny a na masseya nie narzekam, chodzi bez zarzutu :)
  Jaką on ma wydajność na /h ???w ziemi 1wszej 2giej klasy ????pogobny do Grimme ;)
  w 1 i 2 to nie mam pojęcia to wszystko zależy od wilgotności i jak było przygotowane stanowisko pod ziemniaki. U mnie 3, 4 klasa to nawet hektar dziennie można wykopać ale to przy dobrych warunkach.
  Ja mam GRIMME EUROPE i w piaszczystych glebach także około 1 ha dziennie opucuje a w gliniastej ziemi o połowę mniej
  Z jakimi prędkościami jeździcie i jaki plon ziemniaków? U mnie na usludze na średnich glebach Anna kopie się 1-1,5ha dziennie.
  Ciężko powiedzieć z jaką prędkości bo ziemie różne. Plon to w tym roku marny 20t na ha. Wiosenne ulewy dały o sobie znać. jak u was sie kształtuje cena u mnie 50 60gr/kg. Jeśli mogę wiedzieć to ile bierzesz za wykopanie hektara?Tak orientacyjnie chciałbym wiedzieć.
  U mnie znowu susza załatwiła plon, ja sprzedaje na kilówke na targu po 80gr, chętnych niewiele, ziemniaków też więc jedno w drugie wchodzi. Na hektary nie biore, bo wiadomo, każde pole inne, za godzine 120zł normalnie/130zł z sortowaniem. Wczoraj przy plonie jakieś 15-20t na usludze, 3godziny 0,5ha, redliny po jakieś 150m.
  Też mam Grimme Europa i musze przyznac że są prawie identyko
  U mnie ziemniaczki w miarę się udały poza jednym polem gdzie na 30arach wykopałem tylko jeden zbiornik bo zwierzyna wszystko zrównała przez zniwa a cena podobnie jak i u was 50 /60 gr