Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Rozdzielacz w 3512

  mój pomysł na ułatwienie przełączania hydrauliki zewnętrznej i podnośnika w ursusie 3512.
  to co jest na biało zaznaczone trzeba wyciąć. Wtedy dźwignie da sie przesunąć jednym ruchem w bok. aby było łatwiej jeszcze w planach mam zrobienie trzeciej dźwigni przy dźwigniach podnośnika i podłączyć jo tak aby przesuwała to od rozdzielacza. jeśli będzie miejsce jeszcze to "przeciągnąć" jeszcze dźwignie od rozdzielacza hydrauliki zewnętrznej tak aby wszystko było w jednym miejscu.
  Na dzień dzisiejszy to jest tylko opracowany w mojej głowie plan. z realizacją czekam do momentu za będę potrzebował takiego rozwiązania (planuje kupić pług obrotowy)

  Inne obrazki użytkownika

  18 Komentarzy podziel się zdjęciem


  a obrotówkę to 2 skiby ? czy 2 + ??
  Ja bym uważnie próbował bo hydraulika może wtedy fiksować... pod siłą oleju dźwignia może się sama przesuwać :unsure:
  skos nie mona wyciąć do samego końca
  musi pozostać kawałek płaskiego tak jak tam jest. poza tym do tego ma być dźwignia jeszcze i ona tez będzie trzymać

  Co do pługa to rabe werk 3x30 B)
  andrzej2110 nie chciał bym sie wtrącać ale jesli chodzi o rabe werk3x30 to decydowanie za duzo jak dla 3512,dobre 2x35 wystarczy,takie jest moje zdanie,a zrobisz jak będziesz uważał Pozdrawiam
  Ten rabewerk ma cienką ramę, jak podniesie go i obróci to można zapinać, jak nie to szukać 2x40
  na af jest fotka jak taki pług podnosi c-360 wiec 3512 podniesie go z palcem w .... tłumiku :P a czemu 3x30 a nie 2x40 ?? po prosu na niektórych polach 2x40 może być problem z uciągiem to będę orał 2x30 a tam gdzie jest słabsza będę orał na 3x30 :)

  PS u mnie orka to jest na 25-30 cm a nie na 15-20 :P
  No ja miałem do sprzedania dwu skibowy pług obracalny Lemkena 2x35, właśnie kupiłem go od gościa który robił z ursusem 3512 i sprzedał go dlatego że juz go wkurzało to przełączanie na nawrotach. Alr co do uciagu to mówił ze chodził super, ale zawsze go ciągał na siłowej tylko ze miał na tych wąskich kołach z tyłu.
  Lepiej zamontuj sobie drugą pompę hydrauliczną w miejsce sprężarki albo w innym miejscu.
  Ja tez szukam pługa obrotowego do Mojego Agro Bisa ale na pewno bym Mu nie kupił większego pługa jak góra 2x40 a naj leprzy by był 2x35 na letkiej ramie,jest mały problem ze znalezieniem czegoś odpowiedniego i że by było blisko bo przeważnie w ogłoszeniach są ale z daleka,a jeśli chodzi o obrót na nawrociach to mam juz w swoim małe udogodnienie jesli chodzi o załanczanie pompy na hydraulike.A tak na dobra sprawę to też nie widzę problemu z obracaniem gdyz mozna kupic pług obracany samoczynie lub mechaniczny.
  do obrotu mechanicznego nie mam przekonania .....

  2x35 to teraz orze i czasem orałem na 2H :D