Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Welger RP 200

  I niby bele stają w komorze laugh.gif

  Inne obrazki użytkownika

  16 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Hmm powiem ci tak te nowsze prasy welger takie jak ty sa do słomy oki i bele nie stają ale miałem okazje belowac starsza welgerka w krótkiej słomie to była porazka nie szło bleki dociskać bele stała w komorze słome wywalało tyłem. Kumpel pozbył sie te prasy i właśnie ma na oku welger RP 220 nożami siatka centralne smarowanie itp
  Naprawde ładne baliki robi :)
  powiem tak,nie ma idealnej prasy.ja tez mam walcowke i mi tez nie staja rolki jesli nie dobijam na maxa.Bo przy maksymalnym dobiciu i tobie by sie zdazylo. ;)
  Ja swoją welgerką RP 12 w tym roku ukręciłem około 100 bel słomy, i żadna nie staneła w komorze.
  W ubiegłym roku zrobiłem u siebie i na zarobku około160 bel i tylko jedna bela staneła i to dlatego bo zostawała końcówka słomy na polu i chciałem za wszelką cenę wkręcić ją w jedno bele :angry: no i mi nie wyszło.
  Owijanie sznurkiem masz na 2 sznurki czy 1? a jeśli na 2 to sznurki masz ciasno na balocie ?
  Zgoda Mazowszanin - właśnie raz mi się tak przez 2 lata zdarzyło.
  Piotr 26, ja owijam dwoma sznurkami i jak są napiete w przytrzymywaczach i kręcę nie za wolno to są takie na beli, że palców nie idzie podłożyć.
  panowie ja mam welgera rp 12 i mi słoma nie staje ale ble robię wieczorkiem i na maksa dociska bi mam czym docisną ć
  Nie to ze sie czepiam pras welger,bo to nie jest moim zamiarem.Ale kolego czesiek 100 balotow to jest kropla w porownaniu z tym co inni robia ja np srednoi dzienie krecilem ok 180. A kolego pawelmf zdziwilbym sie gdy baloty stawaly tobie w prasie gdy prasujesz wieczorem,gdy sloma nie jest juz tak krucha. Wieczorem to i ja juz moge dobijac na maxa az ciagnik staje i balot wychodzi zaje... ., ale sprobuj zrobic taki numer w samo poludnie ze slmo jeczmienno, ;) zycze powodzenia.

  powiem tak,nie ma idealnej prasy.ja tez mam walcowke i mi tez nie staja rolki jesli nie dobijam na maxa.Bo przy maksymalnym dobiciu i tobie by sie zdazylo. ;)  Zrobiliśmy ok 200 bel, w różnej słomie (żytnia, przenżytnia, bardzo dużo jęczmianki), belowane było o różnych porach dnia i żadna bela nie stanęła w komorze. A bele są robione na drugiej dziurce od max (znawcy wiedzą o co chodzi)

  Owijanie sznurkiem masz na 2 sznurki czy 1? a jeśli na 2 to sznurki masz ciasno na balocie ?  2 sznurki ustawione na minimum, próbowaliśmy 1 sznurkiem ustawić na max, ale się dłużej schodziło z owijaniem niż z 2 na minimum, a efekt taki sam. Sznurki z początku zsuwały się na słomie - kwestia ustawienia ograniczników, a czy są ciasno to trudno ocenić. Musiał byś sam przyjechać i spróbować włożyć palec :P
  A dlaczego na przedostatnią dziurę (ciągnik za slaby czy śruby na sprzęgle przeciążeniowym Ci rwie)? A co do stawania beli w komorze to w RP12 to częste zjawisko, jednak daje sie temu zaradzić....