Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Welger RP200

  smile.gif

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  U sprzęcik troszeczkę młodszy od naszego, ale brązowy nieprzyjaciel już się do niego niestety dobiera :unsure: Dobrze ci owija sznurkiem??
  Dobrze owija..., ale jak się zagapić i puścic owijanie wolniej to wciągnie sznurek na rotor. Jak ma przy starcie obr. na maxa, to nic sie nie dzieje, tak przez ok. 25 cm - wtedy okreci petlę i zwalniam obroty :) .
  A masz noże?? Sporo ci Df pali przy tej robocie?? Nie stęka :P
  Tak noże są, ale nie zakładane narazie ... . Pod górkę to ciut stęka w grubych wałkach, czasami redukuję jak ostro w górę.
  Palić pali przyzwoicie, w zależności od obciażenia ok. 6 - 7 litrów na godzinę.
  Raz na próbę dobijałem sianokiszonkę do końca to zadusiłem. A tak to 102 konie pasują do tej prasy jak ulał.
  Jak ci noże nie potrzebne to chętnie przyjmę :D Jak dla mnie to 85 koni starcza, prędzej zabezpieczenie na WOMie puści, niż ciągnik zdusi więc jest dobrze. :) Dziwne, że ci nie zrywa zabezpieczeń.... :huh:
  Noże idzie dokupić, sam mam tylko 10 i będę ich używał. Zrywa jak mam fi 10 - 8.8 na rotorze, przy fi 10 - 10.9 1 raz w sezonie zmęczeniowo - chyba że porządnie sie zapcha. Ja jestem z niej ogólnie zadowolony, a jak u Ciebie się sprawuje?
  A nie masz zabezpieczenia na WOMie?? U mnie raz ścięło tą śrubę przy rotorze, ale to z naszej winy <_< Wczoraj złapała spory kąsek słomy na raz, to zdusiło ciągnik i nie dało rady nic zrobić. Trzeba było wyrzucić nie owiniętą...

  Poza tym prasa godna polecenia (przydała by sie siatka i noże). W tej prasie poza łańcuchami i łożyskami nie ma co się zerwać/popsuć jak się normalnie użytkuje... :) A co najważniejsze ta prasa tak samo radzi sobie jak w kiszonce, jak i w słomie :rolleyes:
  A z WOM - em, po prostu nie wiem :) , jest oryginalny w plastikach, dojścia są tylko do smarowania... i chodzi, na podwójnych krzyżakach kręci na 90 stopni i to wszystko co wiem o WOM. Co ma się w nim zrywać?