Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Case 956xl

  cool.gif

  Inne obrazki użytkownika

  5 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Widze że słome już sprasowaliście. Czym będziesz robił ścierniska?

  I jak sie nim pracuje w prasie? Pewnie lepiej dobija bele jak 3P ;) Na jakich obrotach pracujecie? Nie jest za mało zwrotny? Mierzyłeś ile spalił?
  duuuzo tych pytan no wiec pokolei ;) spalania niemierzylismy zwrotnosci jest duzo wiec i dobra slome zbija lepiej jak 3p no i wiekszy komfort pracy :rolleyes: a obroty to ok 1700
  a scierniska to czym sie da plugiem agregatem talerzowka :lol:
  To wychodzi że na dwójce z półbiegiem prasowaliście ok. 7 km/h

  Popatrzyłem troche na przełożenia i z dwójki na trójke jest spory przeskok uwzględniając nawet półbieg, co przykładowo w gruberze w cięższych warunkach będzie zmuszało do jazdy dwójką na wysokich obrotach bo trójką na półbiegu może nie wydolić (dużo zależy od głębokości pracy). Ale już od drugiego biegu w dół przełożenia są gęsto rozłożone.

  Zobacz ile spali w uprawie ścierniska, zalej do pełna, zapisz czas wyjazdu w pole i powrotu, odlicz ew. postoje, dolej paliwa do pełna jakimś miernikiem i będziesz wiedział ile spalił na godzine. Można też zsumować uprawiony areał, wtedy obliczysz wydajność i spalanie na hektar.
  1700obrotów? Mój 856xl osiąga optymalne prędkości wałka przy 2000 obrotów...
  Masz racje, ciągnik uzyskuje 540 na WOM przy 1920 obr/min ale w Sipmie wystarczy te 1700-1800 czyli ok. 490 na WOM, nie jest dużo wolniej a napewno oszczędniej ;)

  Przydała by sie większa prasa do niego, napewno z rotorem.