Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Przyczepa po modernizacji

  Zwiększona wysokość nadburci, dołożone otwieranie burty od dołu z lewej strony.
  Całość wykonana w zakładzie ZPHU Umet w Piotrowicach. Łączny koszt to 1000zł

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  japier.... ale zaje fajnie zrobiona. Ile ton ładownosci ma ta przyczepa? teraz włozysz na nia jeszcze raz tyle ;) tylko czy rama wytrzyma jeszcze raz takie obciazenie? czym bedziesz ciagna te przyczepe? jezeli to jest 4t to władujesz na nia 8t. japier.... super robota. odemnie 5
  Co do ładowności to nie mam pojęcia, dziś przyczepa przyjechała z warsztatu. Wcześniej nadstawki były drewniane ok 30-35cm więc nie wiele doszło. Ciągana jak cały czas będzie przez 3P Nie patrz na ładowność nominalną tylko na kubaturę teraz jest ok 8m3 co daje przy pszenicy gdzieś 5,5- 6t sypania bez czubka. Woziłem już nią po 6t i było OK. Ta przyczepa pracuje średnio 3-5dni w roku więc ramie nic nie powinno się stać. Jeszcze tylko musimy kupić 2 nowe koła bo te mogą tego nie wytrzymać. Teraz do przebudowy pojechała 2 przyczepa pewnie za tydz może troszkę dłużej będzie wiadomo jak będzie wyglądać
  te nadstawki są sciagane?
  @griga czy ta przyczepa to D-35 lub coś podobnego o ładowności ok 3,5 tony? jeżeli tak to są to jedne z mocniejszych przyczep ze względu na swoją prostą rame, napewno więcej wytrzyma niż D-47, załóż do niej dobre koła 11" i spokojnie możesz ładować po 8 ton, wiem z własnego doświadczenia że spokojnie tyle wytrzyma jeżeli rama jest zdrowa.
  Z tego co pamiętam to jest przyczepa D 732 ma ładowność na pewno 4t ale na 20ha nawet jak 2 dni w roku przewiezie po 8t nic sie jej nie stanie.
  I nadstawki są ściągane
  A ona jakie ma poduszki ?? Orginalne?? Bo jesli tak to marnie to widze <_< Moj wujek przerobił sobie przyczepe to załozy poduszki od jakiejs ciezarówki takiej małej.
  Bez nadstawek chyba nie wejdzie 4t pszenicy wiec niema co liczyc ze takie same nadstawiki zrobione i (2x4t) bo to jest podane przeciez ze przyczepa ma ładownosc 4t a burty jakie robia takie robia zeby weszlo wiecej trzeba samemu dorobic w tych mniejszych przyczepach ;).

  Btw spoko przyczepa balonowki jakies tam sa i mozna ladowac duzo wiecej niz 4t ;)
  Taka modernizacja to kara śmierci dla ramy tej przyczepy. Nonsens...
  Tą są bardzo wytrzymałe przyczepy sami mamy taką do prac roboczych i wozimy nią po 8-9 ton żwiru i jak na razię nic się nie dzieje a rocznie wozi się kilkanaście przyczep i tak józ kilka lat.
  Moja d732 też właśnie w trakcie remontu i także robię burty 2x50 to są mega mocne ramy. W tej chwili się piaskuje :-D