Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Massey Ferguson 3050 & Nordsten CLH 300

  Siew pszenicy - przedplon rzepak
  Od zbioru 3x przejechane talerzówką i raz marsem

  Inne obrazki użytkownika

  14 Komentarzy podziel się zdjęciem


  a wiesz ze plodozmian rzepak-przenica to tak jak monokultura?

  no chyba nie do końca

  a wiesz ze plodozmian rzepak-przenica to tak jak monokultura?

  Wiem że idealnie było by mieć też inne rośliny w płodozmianie ale się nie opłaca więc jest jak jest. A czy to monokultura nie ma większego znaczenia jeśli są plony odpowiednie.

  na ile masz ustawiony ten siewnik? ile wysiewales na ha? Bo ja chce siać takim pszenicę OSTROGE MTZ 48g i wg próby przy ustawieniu na 15 wyszło mi 191 kg/h lub przy 16 - 204kg/ha. Czy to jest wiarygodne? Proszę o pomoc.
  na dłuższa mete ma znaczenie, o tym ze to prawie mono to chyba nawet jest w ostatnim TAP o tym bylo. warto by bylo pomyslec o jakims przerywniku
  @dachu127 taką mono uprawiamy tak My jak i wszyscy do około od dawna. Wskaż racjonalny przerywnik bo takim na pewno nie jest kuku.@Marcinmadry U mnie próby sa wiarygodne ale zawsze dodaj z 10kg bo na polu wiecej wytrzepie
  np groch. u mnie doskonale sie sprawdza jako przerywnik kukurydza-pszenica

  Wspaniale groch super przedplon dla pszenicy. Tylko gdzie Ja go sprzedam i a ile? Znam takich co już się wyleczyli z grochu czy soi.

  ja sieje juz kilka lat groch pastewny(peluszka) i ze zbytem nie ma problemu. w tym roku prosto z pola za 760 brutto, a teraz mam oferty po 800 netto.
  po za tym ze groch jest dobrym przedplonem to żadnej innej korzyści z niego nie ma szczególnie dla kieszeni.