Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Montbeliarde

  Tagi: jałówka ciele, montbeliarde

  Jałóweczka hfxnrfxmontbeliarde. Jak oceniacie takie mieszańce? Warto się bawić w takie krzyżowki?

  Inne obrazki użytkownika

  11 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Takie krzyżówki to loteria. Nie przewidzisz jakie cechy się będą dziedziczyć. Kiedyś tak rodzice krzyżowali, ale obecnie wolę iść w czystą rasę montbeliarde.

  krowa była czarno biała czy tez juz czerwona? adrian czemu...przecierz u was duzo tych mieszancow i ty byłes zadowolony

  swego czasu kupowałem takie mieszańce od sasiada jeśli to był mieszaniec czerwony to byk wychodził super duży szeroki ,natomiast jak czarno biały też nie źle ale psioczyli handlarze że czarno-biały to coś tam coś tam ale ogólnie byki bardzo spokojne teraz gospodarstwo już zlikwidowane i źródełko wyschło
  Krowa czarno-biała, ale ma gen czerwony po ojcu. Też planuje iść w czyste monty Ale to daleka droga...

  Zależy kto czego oczekuje. Jeżeli masz zamiar produkować mleko tanim kosztem, korzystając z wypasu itd to myślę, że warto. 

  Ja mam 75% Monty które są nadal tylko brązowe a niektóre czarno-białe krowy od razu mają czerwone cielaka po inseminacji Montem czyli nie ma regóły

  Super :)

  w USA bardzo duże stada stosują takie krzyżowanie głównie ze wzgledu na łatwość obsługi, tzn mniej problemów jak przy 100% hf-ach. Wydajności też nie najgorsze bo do 10tys od sztuki dochodzą przy wyższych parametrach i niższych kosztach utrzymania, dodatkowo krzyżówki dłużej trzymają się w stadzie. Polecam wpisać w google dairy crossbreading,na youtubie są filmy z takimi krowami, ładnie to wygląda.

  Piękna niech zdrowo rośnie :)

  Piękna jałóweczka, niech się zdrowo chowa :)