Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Naprawa/przegląd melioracji

  Jedna dobra rzecz która została po Niemcach. Choć to i tak pewnie kopali i układali Polacy. Dokładność dopasowania tych dwóch "dziurek" do siebie, niczym nie odbiega od współczesnych obrabiarek typu CNC.

  Inne obrazki użytkownika

  24 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Widze że sobota była pracowita w którym miejscu taki przegląd robiliście że taka glinka pod spodem.

  Póki co jest plan odkopać na całej długości zbieracz który biegnie mniej więcej z pólnocno-zachodniego rogu działki do wschodniej granicy działki. Odkopaliśmy na te chwile ok 35 - 40 m , jest cały i w świetle rury nie ma piasku ku mojemu zdziwieniu. A glinka jest wszędzie na tej głębokości u mnie na działce. Jedynie w miejscu gdzie był staw jest kurzawka. Przyjedź po głębosza to obejrzysz sam meliorację.

  Jak się nic nie zmieni to jutro podjadę.  Tak na marginesie to kiedyś znalazłem coś takiego odnośnie głębosza i melioracji https://www.olx.pl/o...a66394;promoted

  Sprytny pomysł na szybkie rozłożenie węży

  Spoko wpadaj jutro. Patent dobry tylko żeby malioracja działała na równinnym terenie wypadało by zachować spadki a w szczególności zwrócić uwagę żeby nie zrobić "syfonu" A jak nie ma melioracji to na takie zwięzłe gleby warto do głębosza za zębem przymocować na kawału łańcucha kulę, coś w stylu odważnika dwukilogramowego. Nie praktykowałem ale z tego co czytałem podobno robi dobrą robotę.

  Nie rozumiem w jakim celu to odkopujesz, naprawa ? Bo jeżeli konserwacja to abyś nie pogorszył.

  Sam się zastanawiam skoro działa to po co dłubać. takie melioracjie to były w choinkę układane saczki co 8-12 m fi50 -60 a zbiorcze fi 80-100 .przynajmniej u mnie tak robili a co do tego kto to układał to u nas Niemcy bo jeszcze długo przed wojną to robili

  Nie wiedziałem,że niemcy robili tak małe (chodzi mi o średnicę) fortyfikacje i systemy tuneli :D Czy to był ich system szybkiej ewakuacji z King Sizu  :D 

  Nie pytam po co to odkopałeś bo już ktoś zapytał ale ja zapytam kto i czy tak starannie to odkopał ? Ja bym te wszystkie rurki koparką wywalił i do tego wszystkie połamał   :rolleyes: 

  Jest podeszwa nieprzepuszczalna na głębokości 100 - 110 cm która jest poza zasięgiem mojego głębosza. Przyczyna powstania tej podeszwy jest znana. Muszę ogarnąć dłuższy ząb do głębosza. Zamiast trzema będę jeździć jednym ale dłuższym żeby sięgnąć tej podeszwy. Jak będzie ten ząb to nie będę odkopywał tylko tym zębem nad zbieraczem i sączkami przejadę i zobaczę jaki będzie efekt. Póki co muszę odkopać czyli zerwać podeszwę nad zbieraczem i upewnić się na 100% że jest cały i drożny.  

  Jedna rzecz, nieee...

   

  Stodoły, obory, domy . Do dziś większość stoi.  

  To na jakiej głębokości są te dreny,że podeszwa na 100 cm... ? Nie chwyci Ci głębosz tego z tak długim zębem ?