Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zaprawianie pszenżyta

  Dzisiejsze obowiązki ;)

  Inne obrazki użytkownika

  29 Komentarzy podziel się zdjęciem


  czym zaprawiasz i ile czasu przed siewem?
  i jaki koszt ?

  zawsze mnie zastanawia jak to jes ze u niektorych ziarno jest pokryte praktycznie w calosci zaprawa, robie tak jak podano na etykiecie, ba nawet wiecej wody dolewam a ziarno jest lekko mazniete zaprawa, co ja robie nie tak?

  up. to tylko i wyłącznie zdj. w betoniarce ciężko jest dobrze zaprawić, zapewne z bliskiej odległości efektu aż takiego widać :)

  no mozliwe ale chyba i tak wyglada lepiej niz moje

  Jaka pojemność w litrach betoniarki? Worek się mieści spokojnie?

  zawsze mnie zastanawia jak to jes ze u niektorych ziarno jest pokryte praktycznie w calosci zaprawa, robie tak jak podano na etykiecie, ba nawet wiecej wody dolewam a ziarno jest lekko mazniete zaprawa, co ja robie nie tak?

  bo to kolego nie tak chop siup, trzeba trochę pokombinować, ja robię to tak, zaprawę rozrabiam w opryskiwaczu taki ręczny 10L z pompką (wiadomo o co chodzi), ziarno do betoniarki plus około 0,5L czystej wody dla lepszego rozprowadzenia zaprawy i do kręcącej się betoniarki rozpylam zaprawę do momentu kiedy widać że już...wychodzi raczej b.dobrze, każde ziarnko zaprawione, na ogół wychodzi tona, czasem z worek mniej :) ale to wszystko kwestia praktyki

  No ja zazwyczaj rozrabiałem dawkę zaprawy na dana ilosc nasion ktora mialem w betoniarce i dodawalem do krecacej sie betoniarki, polewajac z jakiejs buteleczki. Moze w tym roku sprobuje rozpylac a nie polewać

  Theprzemo205 - zaprawiane Premis Pro 080 FS + Nawóz Fessional. Poleży pewnie ok 1 tygodnia i do siewnika, ale myślę,że i 2 tyg nic by się nie stało.

  claasmercator - koszt to 98zł 

  Matey - Ja jestem zadowolony z zaprawiania w taki sposób ziarna są ładnie pokryte, u nas wychodzi tak 0,2l Premis + 0,1l nawóz + 0,6l wody. Ja właśnie polewałem butelką, tylko dzieli się na kilka razy i w różnych miejcsach i jest ok

  pimper21 - Wiadomo, że specjalistyczną zaprawiarką efekt byłby lepszy, ale po betoniarce też jest dobrze

  Music - Betoniarka ma 200l, 2 worki x 50 kg sypiemy i jest ok. Da się tak ustawić, aby jak najlepiej na boku się mieszało. 

   

  Dzięki, bo tak się zastanawiałem jaką musi mieć pojemność, żeby worek wchodził