Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Plan budowy

  W środę zaczynam budowę:)

  Inne obrazki użytkownika

  51 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Na postawienie wiaty do 50m2 na daną chwile wystarczy zgłoszenie do starostwa. Koszt zgłoszenia 22,5zl, temat do ogarnięcia w 1,5 godziny, łącznie z pobraniem mapki,jak kolejki w urzędzie nie ma

  Na postawienie wiaty do 50m2 , to nie trzeba kompletnie nic . Z tym że wiata w naszym starostwie to jedynie słupy i dach .

  budynek do 35 M2 w ilości 2 sztuk na działce podobnie.

  Nie słyszałem o czymś takim . Pokaż przepis .

  Mam koleżankę w powiatowym inspektoracie budowlanym i musiał bym zapytać na co dokładnie trzeba zgłoszenie ale z tego co mi kiedys mówiła to nawet na byle szopke trzeba zezwolenia tym bardziej jak jest z przeznaczeniem dla zwierząt:)
  ustawa z 16 grudnia 2016Budynek parterowy do 35 m itp

  Na jednopoziomowe budynki gospodarcze o powierzchni do 35m2 oraz wiaty do 50m2 nie wymaga się żadnego zgłoszenia.Jedynie nie można budować więcej niż 2 takie konstrukcje na każde 1000m2 działki,do tego odległość między nimi musi wynosić minimum 4m  i pamiętać trzeba jeszcze o odpowiedniej odległości od granic działki.

  te 4 m między ścianami z oknami. Bez okien 3m. Stawiasz dwa budynki i między nimi wiatę jako druga inwestycja (wiata ma może mieć ściany lekkie) i proszę jaka ładna hala..

  Tak czytam i widzę że w całej Polsce , to co starostwo , to inna interpretacja przepisów .

  wiata będzie problematyczna jak stanie w szczerym polu i nagle uzyska posadzkę. Jak zadaszysz istniejący np bruk to wszystko jest ok. Problemem jest także ciągłość fundamentów ale kto komu zabroni w jednym roku wylać płytę na 300 mm a w drugim roku przykręcić do niej słupy? Ściana lekka, np płyta obornicka, to nic nadzwyczajnego. Przykładem wiaty przystanków autobusowych. Kłopot to zamknięcie ale to do obejścia bo wiata może mieć drzwi wewnątrz obrysu...
  Nie wiem czy słyszeliście ale nawet przyczepy kempingowe jak stoja dłużej jak jakis czas trzeba zglaszac i robić wpłatę lub przestawiac co centymetr. A każdy budynek ktory wiaze sie fundamentem musi miec zezwolenie i projekt pytalem kolezanki o ktorej wcześniej wspominalem. Juz nie jedna budowe kontrolowala bez zgloszenia itp to mowi ze sa bardzo ładne kary:)