Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Rzepak ozimy Phoenix CL - 10.09.2017

  Tagi: rzepak, clearfiled, phoenix

  Wysiew 25.08.2017 - 1.8 kg - założenie: 45 roślin

  Inne obrazki użytkownika

  14 Komentarzy podziel się zdjęciem


  A gdzie samosiewy   ?

  jak przestanie padać to beda

  Kiedy atakuje samosiewy zbóż?

  moze jutro - dziś znowu troszkę popadało i du...a

  Ja w sobotę dałem 0,3 l/ha  targi 0,5

  Samosiewy zbóż powschodziły Ci przed orką lub siewem? Bo ja zaczynam czegoś nie rozumieć(chyba że to samosiewy jęczmienia to ok) ale ludzie mają pełno samosiewów zbóż w rzepaku czy na ścierniskach gdzie młócone było New Hollandami, Classami czy Bizonami, a u mnie praktycznie nie ma nic na ścierniskach czy w rzepaku, po pszenicach, które sypały ok. 9,5 tony z hektara młócone Bizonem Rekordem z prędkością ok. 1 godzina i 5 minut na hektar. I tak się zastanawiam czy ten mój znajomy to jest naprawdę taki specjalista mimo wieku poniżej 25 lat...

  ja tez zauwazylem ze te nowe kombajny gubia duzo wiecej ziarna niz kombajny starszego typu
  Nie widzisz ze tu jest posiane?
  10ton pszenicy i bizon w godzine z hakiem? Fajny tej bizon
  U nas nie przekraczał 5 a tu 9 na godzine szacun

  Siew rzepaku w systemie bez użycia pługa to samosiewy pszenicy będą prędzej niż rzepak.

  Bizon ma max 6 ton przerobu zboża na godzinę, miałem bizona kupę lat i  nikt mi kitu nie wciśnie, teraz mam NH  i do 12 ton dochodzę.ale 10  t/h koszę, i za mną czysto, nie tak jak za Bizonem.

  No ale zrozumcie, że ja też tego nie rozumiem :) Robi hektar w ok. godzinę bez problemu jak fajne pole, i nic za nim praktycznie nie leży. Stale go tam jakoś udoskonala, ale to nadal 30 letni Bizon i nie musicie mi wierzyć, bo tylko jemu ten kombajn tak chodzi i sam bym nie wierzył gdybym tego nie widział na własne oczy. Nie ciągnijmy tego tematu, jak mi ktoś inny młócił zboże o wydajności ponad 7 ton w tempie ok. godziny na hektar Rekordem to pełno za kombajnem ziarna, także rozumiem doskonale niektórych niedowierzanie.

  @yacenty chodzi mi o to czy część samosiewów została już zniszczona przed siewem rzepaku czy na przykład wymłociłeś 5 sierpnia i było 2 tygodnie sucho i nie miały jak wzejść przed orką/uprawą.