Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  MF 255 + Wielton + d47

  49 bel wchodzi ;)

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Nie było jeszcze jednej ? Miałbyś 50 :D  Tak czy inaczej z tym zdjęciem jesteś w czołówce z tegorocznego zbierania słomy B)

  Pod względem liczby bel na ilość koni zapietego ciągnika jest na pierwszym miejscu
  Troche nie w temacie, ale po ile w tym roku idą ziemniaki przemysłowe ?
  Panowie udało mi się drugim kursem wcisnąć jeszcze jedną i było 50 :D ;)
  mateusz zalezy od skrobii ale około 250zł/t

  Pod względem liczby bel na ilość koni zapietego ciągnika jest na pierwszym miejscu

  Bardzo trafna uwaga kolego ! Mnie jakoś to umknęło :rolleyes: Mój dotychczasowy rekord na jednoosiowej lawecie z podpiętą przyczepą wynosi 30 bel siana (trochę cięższych od słomy) a najsłabszy ciągnik jaki z tym walczył miał 62 KM. Piszę walczył bo po drodze z łąk do domu mam kilka sporych górek i żeby pierwsza z przyczep nie była jednoosiowa trzeba by 100 KM więcej żeby pod te górki wciągnąć ten zestaw zwłaszcza,że na ostatnią największą górkę trzeba wjechać po skręcie 90 stopni i od razu pod górę więc nie ma szansy na nabranie rozpędu.

  u nas drogi proste w miare, massey czasem zamieli ale jak sucho to idzie bez problemu i po drodze idzie śmigać z maksymalną prędkością, pod górki tylko zredukować dla bezpieczeństwa aby czasem jakaś iskra z tłumika się nie wymkneła bo mogło by być nieciekawie. Wozimy jak najmniejszymi ciągnikami bo sobie radzą a ich spalanie jest znikome. Czyli tak z serii ekonomicznie :)