Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Belarus 952.2 + Atus 270

  Tagi: ciągnik rolniczy

  Roboty nie brakuje ;)

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  jak się sprawuje Belarus? ewentualne awarie? z jaką prędkością chodzisz w tym agregacie? też mam 2,7 tylko staltech

  Widzę że się rozwijasz ;) a sprzęt bardzo fajny, bezawaryjności :)

  Belarus poki co przerobil 60mth jest po pierwszym serwisie . Zadnych awari nic z tych rzeczy odpukac . Predkosc w agregacie 8-10km/h.MF294S dziekuje i rowniez zycze rozwoju ;)

  Tylko klimy zapewne brakuje :D

  to rzeczywiście dopiero początek... jakbyś chciał jakieś wskazówki dotyczące problemów to pisz... można kilka rzeczy w sposób niedrogi i zarazem prosty usprawnic... pozdro!

  Przede wszystkim na początku dokręć śruby kół przednich i tylnich Po drugie sprawdz śruby tuż pod kabiną te od skrzyni biegów u mnie miały dużo luzu i ciągnik się pocił Dokręć ile się da Po trzecie przewody hydrauliczne te od siłowników  podnośnika są jednosplotowe a zarazem bardzo słabe Radzę je wymienić na nowe wzmocnione U mnie poszły właśnie podczas pracy z agregatem talerzowym, wyciekło przy tym około połowy oleju z hydrauliki (ich długość to około 65cm) Po czwarte obniż pedał gazu bo noga boli jak chol… Ja dałem taki dystans około 4cm mogę wysłać zdjęcia jak coś Po piąte tłumik pęka w praktycznie każdym egzemplarzu, można go już wcześniej wzmocnić  spawem bo wszystkie pękają praktycznie w tym samym miejscu  Po szóste wymień halogeny te z tułu i przodu na typu robocze LED, zużywają dużo mniej prądu Wskazówka na ładowaniu tak nie spada – nie ma takiego obciążenia na alternator Ostatnio kupiłem na przód – 9 ledowe za 35 zł za szt Wiadomo chińczyk ale działa dobrze Po siódme bardzo często siada przysick włączania świateł mijania, dosłownie co 3 miesiące i nie mamy na to wpływu Taka jakość białoruskiego producenta a nie można znaleźć coś lepszego…  choćby droższego Po osme zwracaj uwagę na wałek czy nie ma problemu z załączaniem przy większym obciążeniu typu rozrzutnik obornika czy rębak drzewa Po dziewiąte, drobne ale bardzo wygodne usprawnienie Zamień fabryczną gałkę zmiany biegów na tą od zetora Proxima – taka czerwona, kosztuje około 15 zł Wygoda o niego lepsza Trzeba tylko zrobić redukcję gwintów u tokarza ale to koszt niewielki Po dziesiąte, ja leję olej Turdus do silnika, w skrzyni mam Fuchs gear 80W90 G4, a w hydraulice Ambra Multi G ale to oczywiście zależy tylko i wyłącznie od posiadacza sprzętu Poza tym ciągnik najważniejsze że ma swoją moc  i uciąg Robotę robi!  Miłego użytkowania!

  napewno przydadza sie te wskazowki . Poki jest wszystko wporzadku zatem gdyby cos sie wydarzylo napewno zasiegne do tej ze wypowiedzi . Pozdrawiam