Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  BIN-y, Żmijka

  8m ale w tym roku została przedłużona na 9m

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  te biny to sa 100 tponowe??? probowales juz cos sypac do bina w ten sposob???? jaka to ma wydajnosc????
  Pierwszy ma 30 ton, drugi ma 60 ton a trzeci ma 100 ton. Jeden sezon już tak sypałem i muszę powiedzieć że idzie doskonale i przedewszystkim cicho. 5 ton sypie około 20 może 25 minut.
  i do 100 tez siega ta zmijka
  bo akurat posiadam 2 biny 100t i potrzebuje szybszy zaladunek niz dmuchawa ile metrow ma ta zmijka i jakiej jest ona firmy??
  W tamtym sezonie do setki ładowałem na 8m przez właz wejściowy (tu gdzie jest drabinka) i pod koła kłodłem po bloczku, dodatkowo na końcy żmijki była jeszcze założona rynienka. A w tym roku będe sypał na 9m. Jak masz jakieś pytania to pisz na GG lub PW.
  Ta żmijka jest z POM AUGUSTÓW
  a zmijka jaka ma dlugosc? Jak myslisz bedzie sie ja dalo wydluzyc zeby podala na 10m?
  W tym roku też tak będę sypał, jak myślisz ile metrów żmijki potrzebuje do bin'a 70t? Silnik 3kw przy rurze 150mm da radę? :)
  A my chyba dorobimy żmijkę w pionie na rurze 140 i silniku 5,5-7kw z racji tego ze ślimaki i silnik mamy, zrobi się z 10m wysoką, jakiś kosz zasypowy na "szybko" zrobi i jakoś da się radę ;)

  A silnik nigdy za duzy nie jest, tak sie dobierze przekładnie zeby było dobrze...

  Będzie sypała do trzech BINów ;)
  Z tego co wiem to tradycyjna żmijka ustawiona pionowo traci dosyć dużo na wydajności, tam gdzie ja brałem swoją to pionowe mają inną konstrukcje żmijki (wnętrza). :)
  Zwykłe żmijki nie mogą pracować w pionie.