Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Śruta kukurydziana

  Tagi: śruta kukurydziana

  W ubiegłym tygodniu kupiłem trochę na próbę, i teraz raczej zagości w dawce na stałe.

  Inne obrazki użytkownika

  25 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Jaka cena ?
  22zł za worek.
  Sama goła sruta czy dodatki jakieś są?
  Sama śruta.
  880 tona,na teraz ziarno św po 700 jest,zaraz po zbiorach było po 500. Nie widzę sensu w zakupie tej śruty,lepiej dołożyć i rzepak kupić. Ile białka,tłuszczu i energii na worku zadeklarowali?
  rzepak a ta śruta to dwie całkiem inne pasze i warto je łączyć a nie wzajemnie wymieniać. Ale fakt cena nie mała. Już lepiej samemu zesrutować.
  Wiem czym jest rzepak,nie musisz mi tłumaczyć,ale porównaj ceny rzepaku i kukurydzy i zrób zestawienie składu-gdzie sens i logika zakupu takiej śruty??
  Yahooo777 Nie mam swojego zboża, ponieważ niemal cały areał przeznaczony jest pod pasze objetościowe, dlatego wolę kupić trochę kukurydzy niż mieszankę czy owies. Zdaje sobie sprawę, że taniej bylo by kupić ziarno i samemu ześrutować, lecz u okolicznych handlarzy zakup niewielkich ilości to tylko strata czasu i nerwów, a i tak nie masz pewności co do jakości tego ziarna. Rzepakowej już i tak dostają sporo, do tego pełnoporcjówka witaminy itp., a kukurydzę dostają przede wszystkim, w celu urozmaicenia dawki. Deklarowany skład w 1kg: białko 9,30%, oleje i tłuszcze surowe 4%, włókno surowe 2,3%, S.M 86%, wapń 0,4g/kg, fosfor ogólny 2,8g/kg.

  Yahooo ja wiem ze ty to wiesz. No ale energi rzepakiem nie uzupelnisz wiec albo kukurydza albo jakies wyslodki co tez do tanich nie naleza. Troche mozna dolozyc i ddgds kukurydziany by byl ale to tez juz bialko tylko.

  ksiezopolanin No dokładnie o to chodzi, wiem że cenowo szału nie ma ale wolę tą śrute niż te ddgs i tym podobne. Białko to głównie rzepak oraz soja, którą w najbliższym tygodniu jeszcze dorzucę.