Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Galloway i Highland

  Tagi: bydło galloway highland

  Tereska pierwszy raz prawdopodobnie wycieli się jeszcze w tym miesiącu, wymienia w sierści nie widać ale bez problemu da się je wyczuć a opuchlizna pod ogonem jest już dobrze widoczna... nie wiem tylko który jest ojcem, ale nie martwię się zbytnio bo już dawno się z Wandą zrównała a bez żadnej pomocy byczka po Zeusie urodziła... ;)

  Inne obrazki użytkownika

  14 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Da sobie radę. Piękne :)

  W jaki sposób byki "ustalają" ze sobą który kryje daną krowe? Nie jest tak, że wszystko kryje Zeus? Piękne miśki ;)

  Z tego co @Salers15 pisał, Zeus miał duże problemy z pokryciem Wandy ale dał radę. A dokładnie nie wiadomo kto jest ojcem :)

  Ustalają to na samym początku, silniejszy kryje wszystkie, teoretycznie... z Wandą miał duże problemy a Tereska wtedy mogła mu spojnie pod brzuchem przechodzić, dodatkowo gdy dostała rui Zeus zdawał się nią wcale nie interesować, tylko Zbyniu się przy niej kręcił ale mogłem coś przegapić bo w sumie żadnego nie widziałem przy pracy a jednak cielna jest... :)

  Może jest wiatropylna :D  ;)

  Może masz jakiegoś sąsiada zoofila  :lol: 

  a tak serio skoro Zeus rządzi i był w stadzie gdy miała ruję to nikt inny a Zbyniu mógł jedynie po wszystkim chodzić za nią, wąchać i marzyć, że może kiedyś...takie jest prawo stada B)

  Powiem Ci że owszem, kryje Zeus (ale w tym przypadku już taki pewny nie jestem...) ale z dottzymywaniem takiej krowie towarzystwa to już bywa różnie, nie wiem od czego to zależy, może w zależności który pierwszy ruje wyczuje... mianowicie bywa że Ze......us nawet 4 dni takiej towarzyszy, pokrywając ją dnia ostatniego... innym razem to najpierw Zbyszko kilka dni krowy pilnuje, wszelkimi sposobami próbując odciągnąć ją jak najdalej od stada a gdy ta chce do niego wracać to zastawia jej drogę i goni w przeciwnym kierunku... dodam że mi go żal bo biedak się namęczy a gdy nadchodzi już "ten dzień" to i tak Zeus ją od razu "przejmuje"... ;) a w tym przypadku cały czas tylko Zbyszek przy niej się krecił i to bez prób jej separacji a Zeus zdawał się być na to całkowicie obojętny... bardzo ciekawa sprawa....

  Jest jakaś szansa, że Zbyszek pokrył jakąś sztukę Salersa ? Czy raczej nie ? W sumie na tyle sztuk może kiedyś Zeus  przeoczył szansę

  Nie ma szans żeby Zeus jakąś przeoczył, wystarczy że wyjrzę przez okno i wiem że u znajomego, kawałek pola i dwa domy dalej, jakaś krowa ma ruję... potrafi pół dnia przy ogrodzeniu ryczeć, to jedna sprawa... ;)
  Druga jest taka że to ja jedną przeoczyłem i trochę za wcześnie Zeusa w delegację wysłałem... tak więc Zbyszkowi się powiodło i jedną z Salersów pokrył bankowo...

  Zeus to jest byk :D a jak idzie w delegację to pamiętaj,że gol strzelony na wyjeździe liczy się podwójnie B)