Skocz do zawartości

Trwają prace konserwacyjne. Logowanie jest zablokowane.

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zetor 7211 - dodatkowy siłownik podnośnika

  Zetor 7211 - dodatkowy siłownik podnośnika

  Inne obrazki użytkownika

  14 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Jaki jest koszt 1 siłownika oryginalnego i tej części do której jest pezyczepioy siłownik i ramie podnośnika.???
  Dużo zwiększył się udzwig.?
  Siłownik 500zł, ramię 580zł, węże 200zł. Pewnie chodzi o podstawę, był problem z kupnem tej części i sworznia, więc sworzeń został dorobiony 50zł a podstawa przerobiona 20zł.
  Wydaje się że Zetor to typowy ciągnik i nie powinno być problemu z częściami...jednak jest, skoro po 3 tygodniach nie dostaje się zamówionej części.
  W przeróbce nie chodziło głównie o zwiększenie udźwigu bo był wystarczający, ale o poprawienie stabilności podnośnika z agregatem (na zdjęciu w mojej galerii). Z jednym siłownikiem lewa strona była stabilna, a prawą stroną agregatu można było bujać po 15cm do góry i w dół. Udźwig zwiększył się bo przed przeróbką nie dało się podnieść rozłożonego agregatu do samej góry, teraz podnosi bez problemu na obrotach jałowych.
  Mam ZETORA 7745 i szukałem drugiego siłownika wspomagającego o średnicy tłoka 32 mm (nr. kat. 7011 8033) oczywiście aby były jednakowe.Niestety tłoki te zostały zastąpione nowszymi o grubszym tłoczysku.Stąt mam pytanie czy ten siłownik który tam był u ciebie jest może do sprzedania?.Proszę o kontakt arnold.frczek@op.pl

  Ps.Mam pług obrotowy i z tą stabilnością się zupełnie zgadzam, ale udźwig jak na tej klasy ciągnik jest wystarczający.
  Stary siłownik nie nadaje się do naprawy, próbowałem regenerować, przerobiłem tłok i uszczelnienie, dałem nowe tłoczysko, ale cylinder ma wewnątrz jakieś wżery i po 2 dniach pracy zużywa uszczelnienie i zaczyna przeciekać. Myślę że mogą być 2 różnej średnicy, i tak będzie lepiej niż z jednym.
  Popytaj w sklepie od 7340 lub pochodnych.

  kolego a gdzie kupiłeś te części, widzę te nowe siłowniki mają grubszy tłok, orginał u mnie ma 32 mm

  http://www.farmexper...rchResults.aspx

   

  ja kupowałem w rok temu tu oba jeden 70 drugi 60 bo dorobiłem mocownie na drugi siłownik

  źle mierzysz bo tu są tłoczyska widoczne a one są takie grube bo jednostronny siłownik a i tak w środku są grubsze cylindry

   

  Ty 32 masz na tłoczysku a w cylindrze więcej (chyba 60 może 50) zmiesz jak rozbierzesz

  dokładnie cylinder mam 50 a tłok 32. mówisz że masz cylinder 70 ?

  w takim razie siła podnoszenia jest znacznie większa

  jeszcze pompę zmienić na wydajniejszą i można szaleć

  fordtw15 podałem ci linka działa  :huh:  , podają że 70 to chyba tak jest bo ja nie mierzyłem :huh: , ale grubszy niż ten stary , a ja też mam dwa siłowniki jak na obrazku wyżej w 7211 (drugą stronę dorobiłem mocowanie)

  Siła udźwigu jest poteżna :o z wycinakiem po wycięciu kostki kiszonki przód tylko dotyka ziemi , hamowanie przy jeździe do tyłu czy ruszanie do przodu kończy się jazdą na dwóch kołach z 2 m (stylem delikatnym ) :P