Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zetor 10641 & BSS

  Koszenie soi.Wreszcie umyłem zetora

  Inne obrazki użytkownika

  2 Komentarzy podziel się zdjęciem

  U mnie dzisiaj na wsi kosił soje. Wstaw zdjęcia jak łan wyglądał bo ten co był u mnie na wsi to kiepsko to wyglądało. I jaki plon osiągnołeś i czy ogólnie opłaca się uprawa? I u Ciebie dużo sieją soji bo u mnie w tym roku pierwszy raz gospodarz wsiał ze 2 ha?

  Fote wrzucę,bo mam,tylko nie wiem kiedy,bo po ostatnich ulewach coś mi net słabo chodzi,chyba że przez apkę.

  U nas soje sieją parę lat,co roku jeździmy na jakieś dni soi itp.Tato i znajomy utworzyli grupę producencką Soja Polska.My pierwszy rok.W zeszłym roku kosilismy na usłudze na jednemu wyszło 1,5 t/ha,a drugiemu tona.Wszystko przez suszę.

  U nas jakieś 1,8t/ha na chwilę obecną,a jeszcze kawałek do skoszenia został,więc ciężko powiedzieć.Czemu tak słabo? Dlatego,że pole to świeży kawałek i wapna nie widziało kilkanaście lat,do tego susza.Najgorsze było to,że po poprzednim użytkowniku działał oprysk na qq i soja przez to dostała w d*pę,bo zwyczajnie chorowała.

  Tutaj byłą ukraińska Violetta i Mavka z AgroYoumis.Mamy jeszcze kawałek Merlina chyba to jeszcze zielony.

  Tam gdzie pole dobre to pomimo tych niesprzyjających warunków całkiem spoko,gdzie sucho tam słabo.

  Jeśli są optymalne warunki to jak najbardziej opłacalna i problemu ze zbytem nie ma.Teraz jest coś po 1700zł za 40% białka.Za każdy 1% dokładają 40 zł.Ta była mierzona w dniu koszenia to ma 50% białka,a Merlin zapowiada się na więcej.

  Na poletku koło domu mam posianego Merlina,który był siany w tym samym dniu co ten na polu i jest równie zielony,ale był regularnie podlewany - 2x więcej strąków i grubsze.

  Tak więc podstawa - zresztą jak we wszystkim to woda.

  Nie poddajemy się i na przyszły rok juz mamy zaplanowane gdzie pójdzie soja na 6ha.

  Ogólnie na soi,czy na grochu nawet jak nie ma plonu da się zarobić.

  Teraz idziemy bardzo w tą stronę i zaczynamy od siewu grochu ozimego.