Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  MTZ 82 + Unia Hermes

  z tyłu wreszcie założone szerokie koła -15,5 R38 Stomil Olsztyn praktycznie nigdy nie jeżdżone,wrzucone obc na przód.Gdyby kurier dojechał to byłyby z przodu szerokie gumy i wzmocniona rama,a tak jest co jest.Bo opony są,a felg nie ma.Liczę,że w tym tygodniu dojadą.
  Jakoś docierać trzeba,pola przybyło więc trzeba robotę podgonić.Podnosi (1260) bez problemu,ze prowadzeniem nie ma problemu.Uciąg - na 3 i 4 daje radę w płytkiej uprawie po świeżej orce.Trochę ograniczają go wąskie przednie koła,ale i tak jest okej.Ważne,że daje radę.
  Silnik po remoncie chodzi idealnie,na razie zrobiło 20 mth. Teraz wypadało by wymienić olej i zalać go od nowa Fuchs'em.

  Inne obrazki użytkownika

  9 Komentarzy podziel się zdjęciem

  ile mth docierany ?

  Pamiętam jak u nas MTZ 82 był głównym ciągnikiem ;) Na laczkach 18.4 R30 i 16x20 wyglądał byczo i uciągsuper ino sprzęgło śmierdziało :D 

  @kevin25 - cały czas się jeszcze dociera,dlatego z tą broną to ostrożnie.Na razie z 30 mth zrobił.

  @Simmi - u nas sprzęgło nie śmierdzi,uciag jest. :P

  I te gumy co piszesz to najlepsze do niego.Jest już konkret opona jak na tą moc.

  to jakie będą z przodu rozmiar i firma?

  80 standardowo ma 18.4-34 i do tego kawał kloca, a rusek chudziutki i leciutki dlatego nie ma z polską siłą szans

  tak tylko rusek ma przodek a bez przodu to kaleka nie ciągnik.

  mit o lekkim rusku nadal powtarzany tylko ciekawe skąd ma 4 tony wagi. 

  @czesio200 - firma nie wiem - zamówiłem u faceta,który ma części do tych ciagników za 350 zł/sztuka pod rozmiar opony 12,5-20.Opony mam niemieckie na wzór Belshiny/Kamy.

  @kapec22 - z tego co kojarzę (byc może błędnie) to 80 miała 16.9 r34. MTZ tez ma spory uciag i sznase spore w porównaniu z 80 i jeszcze byś się zdziwił.Popatrz na yt na ruskie filmy jak te ciągniki jeżdżą po terenach w których większość by nie dała rady.Z co z tego,jak ma masę i gabaryt,jak moim zdaniem ciężko znaleźć odpowiedni bieg,a przedni napęd lubi nie pracować.Poza tym,80 bez obc ma też coś koło 3,5t wagi,mniejszy udźwig.Poza tym MTZ jest oszczędniejszy.Żeby nie było pisze o tym co kolega podał - czyli C385,bo 902,czy c 385a to już coś innego.

  Zdjęcie
  cyprian1219
  sie 21 2016 15:17

  No i jeszcze rusek jest mocniejszy od c385 ;)

  @cyprian1219 - o popatrz - nawet nie wiedziałem.