Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Bizon Super Z056

  1988r. sprzedany w drodze przetargu za cenę... 5500zł. W latach komunizmu kombajn był własnością Huty im.T.Sendzimira w Krakowie (napis widoczny na tyle), do chwili obecnej stał na terenie zakładu nieużywany 10 jak nie więcej lat.

  Inne obrazki użytkownika

  8 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Gratulujemy bardzooooo udanego zakupu :)
  Po co hucie był potrzebny kombajn?
  za 5500 taki kombaj to raczej niemożliwe? chyba kilka lat temu ale teraz?
  Hm.....interesujące :) ......Ty go kupiłeś? Właśnie ciekawe do czego potrzebny Hucie był kombajn>??<
  za takie pieniądze brał bym bez zastanowienia sie
  Dawniej huta miała własne pola pod uprawą lecz zastanawia mnie dlaczego nie sprzedali tej maszyny kiedy przeznaczano je pod zabudowę (obecnie są na nich osiedla). Dowiedziałem się tylko, że lata wstecz była opcja albo sprzedaż całego "gospodarstwa" albo wcale. Ktoś odgórnie nie zezwolił na wyszczególnienie wszystkich pozycji i pozbycia się rzeczy zbędnych. Kombajn tym samym stał w "spółce córce" Huty i tak jakby o nim zapomniano. Dopiero w październiku 2007 nowy właściciel (ArcelorMittal) przejął całą hutę i stopniowo wystawia majątek który powinien był już dawno zostać przeznaczony do sprzedaży.
  Cena jak najbardziej prawdziwa, widocznie nie chciało im się go rozbierać bo poszedłby na przetop co dla nich przyniosłoby większy zysk.Byłem osobiście na tym przetargu i poza kombajnem zlicytowano Ursusa C360 z 1988r za 10100zł oraz C385 z 1988 za 9200zł. W dzisiejszych czasach wiele przetargów jest ustawianych, w tym przypadku jestem przekonany o ustalonym przebiegu do kogo i za ile miał pójść sprzęt.
  taki kombajn na przetop to zbrodnia ale za 360 to już bardziej realna suma ale za ten kombaj to śmieszne pieniądze takie pieniądze to bym z kieszeni wyjął i go kupił bez zastanawiania sie po co mi czy za ile. a ty czemu nie licytowałeś przecież to śmieszna suma. W kopalni jak sprzedawali przyczepy na ostatnich przetargach w przetargu zamkniętym(nie jawnym) to za takie pieniądze poszły że taniej na Allegro kupi a każdy wie że na Allegro tanio nie jest wręcz przesadnie drogo(chodzi o używane maszyny rolnicze)
  To ty go kupileś czy nie???