Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  John Deere 1640 i 540

  pozostały już tylko usługi, żniwa zakończone :)

  Inne obrazki użytkownika

  12 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Ile bierzesz za belkę słomy?
  Za 120x120 11zł choć u niektórych pasuje w tym roku wziąć więcej, bo słomy nie za wiele na polu. A jak z cenami u Ciebie?
  W tamtym roku około 12zł ale po stałokomorówce a do pasówki jd porównywać to więcej słomy w beli :) u nas na wsi prawie każdy ma prasę więc nie wiem czy się trafi jakaś usługa

  U nas biorą po 10 zł belka ;)

  Ile jesteś w stanie zrobić belek w godz i jakie masz przy tym spalanie ?

  Więc moja cena jest wyśrodkowana :) nie bardzo bawię się w liczby, interesuje mnie jedynie ile sztuk robię :D ale tak w godzinę maksymalnie to około 25szt zrobię. Co do spalania, to nie sprawdzałem, ale 6l-8l/mtg weźmie.
  Przy zaczynaniu belki wolno wjeżdżasz a potem już na tyle szybko aby podbierak nadążył łapać materiał
  Dokładnie tak jak mówisz, lekko na sprzęgło, a później już jazda :) z prędkością ogranicza jednak wąski podbierak, bo przy zbyt dużej na grubych pokosach i jeszcze pięcio klawiszowych kombajnach słoma zaczyna uciekać na boki.

    zastanawiam się ile brac ?bo u nas słomy w tym roku jest bardzo dużo  z ha wychodzi ponad 30 snopków 140x120

  To faktycznie macie urodzaj w słomę :) u mnie w okolicy jak z ha wyjdzie 25 bel 120x120 to jest już bardzo dobrze. Co do ceny, to bym wziął pod uwagę wagę takiej beli i za 100kg liczył minimum 8zł.
  Wczoraj tak z ciekawości spojrzałem na zegarek i przez dwie godziny na usługach wyszło 58 bel 130x120 myślę, że dobry wynik :)