Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kapusta

  Tagi: kapusta

  jak rośnie u was kapusta, myślicie że w tym roku będzie jakaś normalna cena na kapustę?

  Inne obrazki użytkownika

  6 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Piękny widok.

  Była podlewana?

  Jakie odmiany?

  jeszcze nie była podlewana ale w tym tygodniu będzie trzeba. odmiany to Agresor, Jaguar, czerwonej nie pamiętam i zimowy Lion

  Witam, jak u kolegi z kapustą.

  Pytam z ciekawości, u mnie nie była podlewana i praktycznie nie będzie główek (było za sucho).

  Może kolega wstawić aktualne zdjęcie?

  witam. wybacz dopiero teraz zobaczyłem Twój komentarz pod zdjęciem. u mnie kapusta dość ładnie podrosła ale była podlewana, rozłożyłem na całości kropelkowe podlewanie i nawet w upały lałem wodę dzień i noc więc utrzymałem ją przy życiu. Odmiana Agresor urosła w przedziale 1-4 kg a Jaguar (widać że jest odporny na suszę) główki od 2,5 do 6kg, więc mogę być zadowolony w tym roku. Słyszałem, że w całym kraju jest problem w tym roku z kapustą i ogólnie z warzywami, susza zrobiła swoje. Byłem też na dniach kapusty w Charsznicy (gmina kapuściana) i tam nie mają w tym roku co sprzedać także nie tylko u Ciebie jest źle z kapustą. A kolega skąd jest? jakieś inne warzywa uprawiasz?

  Witam. U mnie kapusta totalny niewypał, nie była podlewana, zasadziłem ok. 0,5h a będę miał tylko na własny użytek. U sąsiadów podobnie, tylko u jednego co podlewał urosła ładna (i on zgarnie kasiorę). Jestem z okolic Węgrowa, uprawiam jeszcze ziemniaki (urosły ładne). Pozdrawiam.

  A kolega czym podlewał kapustę.

  Przez 3 tygodnie lana była woda, z dolistnych nie wiele co, bo dużo było w korzeń posypane, a to praktycznie całe lato nie miało kiedy się rozpuścić. Ziemniaki też mam to średnio 25-30 ton dały z hektara.