Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  MDW 526

  Tagi: mdw, fortschritt

  Kombajn gotowy na rzepak. Tylko ciągle pada. :(

  Inne obrazki użytkownika

  13 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Fajny mdw :D

  Obok 521 to jeden z najbardziej egzotycznych modeli MDW jaki wyprodukowano, myślę że produkcja nie przekroczyła 100 egzemplarzy.Można prosić o zdjęcie tabliczki znamionowej? Pozdrawiam :)

   

  Dodam jeszcze że ten model występował także jako Fortschritt MDW w charakterystycznym oliwkowym kolorze, łącznie wyprodukowano 12 sztuk w tym kilka wysłano na Węgry.

  Podejrzewam że on kiedyś był w kolorze oliwkowym. Na tabliczce pisze że to model 5260.

  Oczywiście że mogło tak być, a który to jest rocznik? Końcowe egzemplarze mogły być sprzedawane jako MDW Erntemeister.

  Na tabliczce jest rok 1992 ale podejrzewam że jest on przebity bo na ramie jest rok 89.

  Istne szaleństwo. Jednak mało prawdopodobne żeby ktoś przebijał nr bo niby jaki miałby w tym interes? Równie dobrze mogło być tak że rama została wyprodukowana wcześniej tym bardziej że kombajn bazował w dużej części na modelu E-524. Ciekawi mnie czy kombajn posiada na zadrapanych elementach kolor który wskazywałby że był przemalowany, oczywiście robili to jeszcze w fabryce MDW bo z tego co widzę to na egzemplarzach znalezionych w siedzi widać na zadrapanych częściach oliwkową powłokę, typową dla kombajnów Fortschritt MDW. 

  Oliwkowy kolor widać głownie na poszczególnych elementach po osłonami. A nr przebijal zapewne handlarz od którego go kupilem bo widać ewidentnie że ktoś przy niej grzebał. Spotkałeś się gdzieś z podobnym egzemplarzem? bo ja trafiłem tylko na 3 egzemplarze wystawione na sprzedaż na rosyjskich forach, i każdy był w olikowym kolorze. I wątpie by ten model był bazowany na 524 ponieważ oglądałem 524 i 525 i ten jest o wiele masywniejszy głównie tył kombajnu jest o wiele szerszy.

  Grad u Was wczoraj nie padał? U nas 30% spokojnie leży na ziemii

  Nas ominęło bokiem. Ale już 2-3km dalej grad dał o sobie znać niestety.

  Osobiście nigdy nie spotkałem. Jeśli chodzi o tył to owszem, jest masywniejszy pewnie dlatego że ma dłuższe wytrząsacze. Trzeba by było odszukać prospekt tego kombajnu bo takowy był, tam jest dokładna specyfikacja.