Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kiszonka z Kukurydzy

  Tyle zostało... w tym roku zasiałem 1 ha więcej ale po życie więc nie wiem co to będzie, niby rosnąć rośnie teraz deszcze przepadują, no zobaczymy.
  Panowie mam pytanie, będę musiał coś dokupić zamiast kiszonki z kukurydzy i co by było najlepsze i tak w miarę cenowo, miałem zamiar kupić zakiszane wysłodki w belach, bela waży około tony i kosztuje 250 zł dobre to będzie?

  Inne obrazki użytkownika

  12 Komentarzy podziel się zdjęciem


  szczerze dawalem ale duzo sie psulo 

  Nie wiem nie kupowałem takiej paszy , ja wolał bym kupić siankoszonke :)

  sianokiszonkę mam swoją ale wole na zimę zostawić bo teraz po 200 zł/ kulka więc drogawo, i chce czymś zastąpić kiszonkę z qq ;)

  O kurde, 200 zł bela sianokiszonki, naprawdę mocna susza musiała być u was..

  Nie wiem nie kupowałem takiej paszy , ja wolał bym kupić siankoszonke :)

  Energie zastąpić białkiem, na prawdę mądre rozwiązanie... 

  Wysłodki będą ok, wartościowe podobne do qq, możesz też zakupić suche i dawać ten granulat krową. Choć najtaniej i najekonomiczniej by wyszło kupić na jesieni mokrych, 2-3 razy tańsze niż te z bel.  

  No ale teraz mi potrzebne będzie więc chyba kupie tych zakiszonych, dzięki kolego za odpowiedź ;)

   

  Teraz to oczywiście że tylko kiszone, bądź suche. :D Ale przy tej cenie kiszonych mocno bym rozważył opcje suchych jako granulki, nie wiem jaka jest ich cena u Ciebie ale mogą wyjść korzystniej.  

  Ceny tych paszy teraz są wysokie jeżeli nie masz sieczkarni do kukurydzy to myślał bym o zakupie np. Pottinger mex IIR (niska cena, ładnie tnie) do jesieni kosił byś codziennie a w sezonie zamówił byś paszy ciężarówką i by było najlepiej

  Tylko co to za wartość paszy jak skosi zieloną qq bez kolby? 

  Miękka kolba też ma trochę wartości a białko można soją wyrównać