Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Zetor 10641 + Brandys BSS 9

  Zaczynamy rzepak , 25.07

  Inne obrazki użytkownika

  16 Komentarzy podziel się zdjęciem


  I jak plon?Duży areał Miałeś obsiany rzepakiem?U mnie jeden gospodarz w piątek zaczął a drugi już z tydz. temu kosił na 3klasie a reszta na piachach to już 1,5 tyg. jak kosili.5 leci i pozdrawiam :)

  słaby , nawet bardzo , 3200-3400 kg/ha ,w tym roku 8 ha , było 11 , ale część wymarzła , część ślimaki wjeb@ły .

  Dzięki , dzieki ,tu 2 klasa  .

  Również pozdrawiam .

  Ladnie 5 za zestaw, jak sie zetor sprawowal w ostatnich dniach?

  Dzięki , tych szumów nie słyszałem , chyba sie to uspokoiło , sprawuje się bardzo dobrze , ciekła ropa nie wiadomo skąd ,ale przestało , ogólnie to od dobrego roku nic przy nim nie grzebane , na żniwa miał dostać skórzaną kierownicę , ledy i swiatła dzienne , podświetlenie schodów kabiny ,ale nie było kiedy , bo wiata sie przeciagnęła  , po skończeniu 3 tyś mth zaczął ewidentnie mniej palić.

  To dobrzr jak z tym paleniem mniej co to znaczy? A ledy gdzie miales zalozyc?

  ledy po jednym miały iść na słupek A kabiny nad kierunki , drugie dzienne prostokatne w atrapę od strony wewnętrznej , takie paski ledowe pod rame kabiny , 1 i 2 schodek kabiny z każdej strony , oraz do wnętrza kabiny ,  koło pedałów , między ramą kabiny a podsufitką oraz koło obsługi podnośnika .A i jeszcze pod dach z boku rzucając światło na schody i okolice .

  W transporcie zszedł o 1,5 litra niżej można powiedzieć w cyklu mieszanym , w aktywnej pali około litr mniej ,ogólnie mniej się leje do zbiornika ,a dłużej sie jeździ , całą wiosnę od bronowania po uprawki estetyczne , kilka majowych tras , po materiały budowlane przejeździł na 100 litrach zatankowany 2 lutego , ponownie tankowany 2 lipca , uprawił dwa razy pod ziemniaki , pod qq bronował , woził ogólnie wykonywał wiele prac .Zbiornik ma pojemność 180 l , tankując go pod korek 2 lipca weszło 138 litrów , co znaczy ,ze na całą wiosnę spalił jakieś 42 litry , chyba dobrze liczę , to mniej o 5 litrów wzgledem zeszłej wiosny , gdzie nie było sianej qq , więc robił tylko przy ziemniakach .

  To dobrze teraz przy zniwach zobaczysz jak ze spalaniem

    tym mowisz ze 3 tony rzepaku to slaby plon , a u mnie zboza tyle sypia  w tym roku

  Radek - własnie ciekawy jestem ile w żniwa spali , tylko jeździ z pedałem w podłodze to cudów nie będzie , dziadek ma ciężką nogę  :P

  Kuba w zeszłym roku było 5200 , te ziemie mają możliwości , wapna , nawozu , najlepsze opryski , 2 klasa gleby ,więc trochę słabo ,krótko mówiąc wszystko zawdzięczam suszy , ale co zrobić , jakie masz gleby ?

  Od tego tygodnia sam wsiadziesz w zetora