Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  New Holland TC5050

  Tagi: kombajn zbożowy

  Dzisiejsze cięcie pszenicy na 10 ha kawałku , odmiany Astoria i Arkadia , na razie około 8t/ha, 12.7 % wilgotności.

  Inne obrazki użytkownika

  21 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Ja w tym roku o plonie 8t/ha mogę tylko pomarzyć jak da 4t/ha to będę zadowolony ;/

  Kosiliśmy większość arkadii , widac ,że astoria słabsza , ogólnie ten rok jest moim słabszy , w zeszłym rzepku był 5200, teraz 3200 , no ale cóż , mam nadzieję , że przyszły będzie lepszy , jednak dużo zrobiła susza , u nas deszcz spadł o tydzień za późno , pszenica wysoka , bo była zbyt sucho na wjazd z antywylegaczem ot i tak to .

  Dwa lata temu na tym polu pszenica sypnęła 11200kg/ha , był to Julius .

  To jakie nawożenie że taki plon? I ziemia jaka klasa?I chyba zapałów nie ma?W piątek u babci kosił taki NH żyto ale się popsuł i skosił tylko jeden kawałek.U mnie pszenica to jeszcze jest zielona ale już powoli żółknie.A plon ładny i 5 leci za NH :) Lepiej mi się w starej budzie podobają niż w nowej :)

  W starej budzie mi też sie podobaja , ale w nowej bardziej , tylko nowa droższa o 40 tyś netto od starej , u nas pszenica też zielona jeszcze jest ,4 ha , ale to jest nasienna , na 1 klasie . Dzieki , dzieki . Wszystkie zabiegi agrotechniczne Ci wypiszę na dniach ,bo mamy gdzie zapisane , połapię sie w papierkach i napiszę , ziemia klasy 3 .

  Czyli widzę że plony masz jak u Mnie, nam wyszło 7,5 i patrząc na sąsiadów to jest to plon z dolnej granicy. Tylko Ty masz lepsze ziemie, u nas głównie 3A 3B i susza bardzo mocno się odbiła na roślinach.

  Tutaj na razie szedł najgorszy kawałek , reszta jeszcze zielona , z tym ,że tutaj akurat nie w tym miejscu , ale jest i lina i żwirek i górki , to tam jest powypalana trochę jeszcze , ogólnie tu jest 3 klasa .

  Byliśmy na 3 usługach to na razie u nas najwięcej , ale nie wiele . To łądnie u Was sypie pszenica .

  W niedzielę żniwa zaczynasz to powodzenia..
  Co wy się wszyscy na tą niedzielę uparli, dzień jak każdy inny, jest robota to się jedzie i tyle ;)

  W niedzielę żniwa zaczynasz to powodzenia..

   

  Kolejny co chce dyktować kto kiedy ma co robić... 

  lepiej doradźcie co najlepiej po takim plonie zasiac :)