Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Słoma

  Zaczynamy kłaść pod plandeki, słoma jak i ziarno dopisała.

  Inne obrazki użytkownika

  11 Komentarzy podziel się zdjęciem


  czemu układasz te na spodzie na stojąco?

  Kto tam za sterami 60-tki.  Ładnie zwinięte :)    Jaką  masz plandekę 

  Na stojąco bo jak kładłem na leżąco to myszy albo szczury gryzły sznurki i był problem z przewiezieniem belki.

   

  Dzięki kolego..Za sterami syn Bartek, chce go trochę nauczyć fachu. Plandekę mam od tirów, na słomę daje folie z kiszonki QQ i na nią rzucam takie właśnie plandeki, powiem że dobrze się w ten sposób przechowuję.

  Niech się chłopak uczy, mnie i brata uczyli wujkowie teraz brat zrobił kat.T to mamy łącznie 4 kierowców w gospodarstwie aż ciągników brakuje.

  Trzeba dokupić ;) Łatwiej o ciągnik jak o kierowce, u mnie tylko ja naginam ciągnikiem, syn jeszcze za bardzo nie umie, ma tylko11 lat.

  Wujek w czwartek kosił pszenżyto na 4-5 klasie to kostka od kostki była góra 2m po 3m hederze w kombajnie.Z reszty zbóż też słomy powinno być dużo tylko jeszcze zielone i na koszenie trzeba czekać :POby tylko pogoda dopisała i bez przeruszania od razu zwieść i przykryć i by była ładna słoma a nie jak w tamtym roku po 3-4 razy przeruszana ;[ 

  Trzeba dokupić ;) Łatwiej o ciągnik jak o kierowce, u mnie tylko ja naginam ciągnikiem, syn jeszcze za bardzo nie umie, ma tylko11 lat.

   

  Chętnie bym kupił jakiś większy ale jak to mówią "kupiło by się wieś, tylko pieniądze gdzieś..." A to chłopak ma jeszcze czas, ale pierwsze łatwe i bezpieczne prace może opanowywać pomału.

  Wyrośnięty jak na 11 lat :P

  No trochę mu się urosło, na dobrym nawozie chowany :lol:

  jak tam żniwa u ciebie