Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  John Deere W540 & 6115M &HL 8011 & Brandys 12t

  Tagi: john, w540, hl, brandys, 6115, bss, deere

  Gdyby nie to że dopiero uczymy się obsługi kombajnu i często maszyna była zatrzymywana, ustawiana, sprawdzane w pokosie to raczej by nie nadążył odwozić ten jeden ciągnik dwoma przyczepami. Odległość 5km i w większości doby asfalt więc 40km na godz można lecieć. Jedna przyczepa pusta czeka na polu druga się wysypuje do kosza i tak na zmianę.

  Ale dobre i to, bo jeszcze dokładnie pamiętam jak kosiliśmy rekordem a odwoziło się C330 i zrzucało ręcznie...

  Inne obrazki użytkownika

  21 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Jaką wydajność na godzinę ma ten JD?

  widzę że traktor kupiony niedaleko mnie kombajn też? skąd jesteś kolego?

  jak chcesz to pomogę z ustawieniami bo takim samym kosze drugi sezon.;)

  Bartek nie wiem jeszcze ale z tego co koledzy tu na AF mówią to 15-18 t/godz.

   

  Jakubj bliżej Warszawy niż Białej. Mieszkam po między 4 dilerami JD i do każdego tak samo daleko ;)

   

  rzeznik13, właśnie tak myślałem żeby do kogoś napisać i podpytać. Czy u ciebie jest waga? Bo na razie największy problem z nią, nie mogę jej ustawić, cały czas głupoty pokazuje plon 20t/ha.

  U mnie była ustawiona od razu i pokazuje jak należy.

  a jak się układa współpraca z panem L? bo w czwartek oglądałem też 6115m

  Pan L to tylko chodzi po placu i ogląda. Nawet ceny na kombajn nie negocjował, on ma ludzi od tego. I wszystko zależy na jakich handlowców się trafi. Z jednym jestem na ty drugi też ok, ale wiadomo, każdy chce jak najwięcej do siebie. Więc współpraca jako taka jest nawet że bardzo dobra, ale myślę że serwis trochę mają nie za ciekawy jeśli chodzi o kombajny, bo oni po prostu nie mają doświadczenia w kombajnach, z resztą sami tak mówią. I główne ich do czynienie z kombajnami to szkolenia. Oraz kolejna kwestia serwisu to słyszałem że sprawę przeciągają tak aby minęła gwarancja. A wiadomo jak to na wsi chłop, kto ci zgłasza usterkę pisemnie? A jak zadzwonisz to niby jak to udowodnisz że zgłaszałeś w trakcie trwania gwarancji? To nie są plotki tylko bezpośrednio od ludzi którzy zostali tak załatwieni. Ale jeśli chodzi o serwis to chyba nie ma firmy która ma go w porządku i nie mówię tylko o maszynach rol. AS osobowych, AS ciężarowych porażka jakich mało - wiem bo miałem do czynienia, tak samo z AS rolnicze.

   

  rzeznik ostatnio spadł ci łańcuch w podajniku pochyłym? Bo u mnie on też jakoś tak dziwnie na krawędzi jest, na uruchomieniu zwróciłem na to uwagę i mówiłem serwisantom a oni na to: ,,ee tam, tak musi być. Tu są kołnierze, tam są kołnierze ...  nie spadnie''

  Waga była ustawiona na każdy rodzaj zboża? Bo mi kazali ukosić calutki do pełna zbiornik zboża, jechać zważyć i wprowadzić wartości. Tak robiłem i d*pa.

  Kostki co są obok regulacji na łańcuchu były za cienkie i trzeba było naspawac żeby były grubsze. Napisz do mnie na fejsie dam ci namiary na dobrego serwisanta i wagę przez telefon Ci powie jak ustawić. :)

  Nie widzę fejsa do ciebie nigdzie a PW masz pełne.

  znajdź mnie na fejsie Kamil Młynarczyk profilowe na ściągaczu