Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Burza

  Krajobraz po dzisiejszej burzy...wiało, lało, zboże zwichrowało. Pszenica i jęczmień na szczęście tylko lekko pochylone, a pszenżyto uwałowane, niby nie dostało wiele nawozów wiosną (obornik na jesieni) ale ładnie wyrosło jak na ten rok, a ci Którzy coś omłócili, to mówią, że nawet nie kiepsko sypie, jednak wszystko się okaże, jak się zetnie, u mnie zboża muszą trochę jeszcze poczekać ;)

  Inne obrazki użytkownika

  5 Komentarzy podziel się zdjęciem

  U mnie też była burza, mocno nie wiało, ale mam tylko jedną fazę prądu i jeszcze do teraz tej awarii nie naprawili.. A u ciebie jak sytuacja wygląda? Ja w tym tygodniu planuję coś ściąć ale deszcze nadają i nie wiem jak to będzie..

  Prąd był, wodę zabrali około 22, a co do żniw, to jeszcze musi trochę postać, słoma miejscami się trafia zielona, a i ziarko jeszcze pod zębem bez problemu pęka, z tydzień trzeba poczekać, teraz żeby tylko pogoda już dopisała ;)

  Tam takie leżące jak na zdjęciu to nie problem , mi wyłożyło do samej ziemi :( Ale tylko jeden kawałek :)

  zdążyliśym dwie przyczepy słomy wciągnąć do stodoły, i jak dowaliło to nie było jak drzwi w stodole zamknąć, tak wiało i padało, na podwórku rzeka sie zrobiła

  żniwa odkładamy minimum do wtorku

  U mnie też popadało dość sowicie ale za to co skosiłem to słomę sprzątnąłem więc żaden problem, ziarno nie jest jeszcze najlepszej jakości więc może stać w kłosie ;)