Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Massey Ferguson 3065

  Tagi: ciągnik rolniczy, traktor

  Wielkie żniwa na półmetku :D


  https://www.facebook...sseyf30.youtube

  Inne obrazki użytkownika

  16 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Już pszenica :D ? ostatnio widziałem jak rzepak kończyłeś a tu nagle pszenice ?? hehe u nas to rzepaki takie zielone ale trochę są dziwne ponieważ zielona łuszczyna a w niej czarny rzepak ... a i wilgotność jej też bardzo fajna.. u ciebie tez tak było ??

   

  Skończyliśmy rzepak i zaraz jechaliśmy pszenice. Rzepak był cały suchy, jak był delikatnie zielony pryskałem glifosadem. Jak luszczyny zielone to zostają nie wymłócone.

  My zawaliliśmy sprawę bo nie pryskaliśmy i cześć doszła a część nie ... Kombajn bardziej stawał tam gdzie nie popryskane bo mieliśmy kilka kawałków popryskanych to tam rzepak był elegancki... Jaki plon u ciebie dał ?? jaką wilgotność miał ??

  W tym roku się przekonałem, że konieczne trzeba pryskać. Rzepak był suchutki od 6% do 7,5%. Hybryda dała gdzieś w granicach 4.2 tony, a populacyjny tonę słabiej :-/
  i u nas też już pszenice atakowaliśmy kombajny dzisiaj chodziły pełna parą :) panowie życzę ładnej pogody.

  My też ... zresztą wiele rolników u nas się przekonało że trzeba pryskać bo bez tego nie wykosi fajnie :D u na wilgotność troszkę większa bo 8,5 % ale za mało to też znów zle bo się na wadze traci. u nas sypał 3t/ha choć u nas ziemie słabe więc i tak się cieszymy :D

  No u nas za suche te rzepaki były. Dzisiaj zgoniła nas burza.

  Jaka wydajność.?
  Jaka odmiana.
  Fajny MF. :D

  Ponad 6,5 t/ha, Mulan, 11% :-)
  Szybko, u nas jeszcze nawet nikt w rzepak nie uderzył :D