Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Łąka

  Tagi: łąka

  Oto moja wydzierżawienia w tym roku łąka. W jesieni zamierzamy zasiać tam żyto z trawą które skosimy na kiszonke :) Jeśli macie jakieś inne pomysły co mógłbym tam zasiać piszcie w komentarzach ;)

  Inne obrazki użytkownika

  9 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Nie wiem jakie zimy są u Ciebie. Sianie trawy we wrześniu to trochę kiepski pomysł, bo nie zdąży dobrze systemu korzeniowego. Trudno to dostać, ale wziej z żytem wykę kosmatą ozimą. Poprawi bialko i wniesie trochę azotu. Wiosną posiejesz trawę razem z jęczmieniem jako roślinę osłonową. Zawsze to więcej paszy.
  Dzięki postawił bym ci piwo ale za bardzo nie mam jak :)
  a ten jęczmień to razem z trawą zasiać ?
  Tak razem z trawą. Po ok 6 tyg. od siewu masz już co kosić. Możesz wrzucić wykę jarą w ten jęczmień. Wszystko w odpowiednio mniejszych proporcjach. Ja siałem grykę jako roślinę osłonową, ale bardzo zasłania trawie dostęp do światła i rośnie wolniej.
  Czyli ta wyke z żytem kosze juz jesienią ?
  Wiosną a po ścięciu dopiero trawę z rośliną osłonową.
  Dobra teraz podsumowanie ..... na jesień sieje żyto z wyka kosmata, wiosna kosze to na kiszonke po zebraniu tego oram , kultywatruje i np. bronuje a potem sieje np. jęczmień z trawą. Tak ?
  Właśnie tak. Ja u siebie tak bym zrobił, tylko nie ma gdzie posiać. Do tej pory tylko orałem jesienią i siew na wiosnę. Żyta nie siałem ze względu na koszt. Trochę bagatelizowałem braki sianokiszonki, bo było gdzie kupić. Ten rok wszystko zmienił i jak będę miał zamiar przeorywać łąkę to jesienią sieje żyto. Wiosną zazwyczaj wody wystarcza na wschody to powinno rosnąć. Masz w galerii zdjęcie owsa z trawą to wiesz chyba co i jak? Jak się dorobię to zrobię siewnik do podsiewu i kończę z oraniem niedewnono odnowionych łąk jeśli są równe.
  Dobra dzięki tobie wielkie za pomoc .... jeśli będziesz potrzebował może jakiejś pomocy ode mnie to pisz, myślę że ja na cb tez będę mógł liczyć ;) :)