Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ursus 1014

  Tagi: ursus 1014, ciągnik rolniczy, traktor

  Uprawa po jęczmieniu ozimym a zarazem przed siewem mieszanki na kiszonkę (zasiana w ubiegłą sobotę) :)

  Inne obrazki użytkownika

  9 Komentarzy podziel się zdjęciem

  5 za foto :) co dokładnie siałeś w mieszance ?
  Trawa jednoroczna, łubin, owies, trochę słonecznika, kukurydzy, trochę sorgo, wyka. :) Zobaczymy ile da z ha :)

  I jak wschodzi już ta mieszanka czy nadal susza ?

  Powoli puszcza kiełki :) Siana w sobotę, w niedzielę padało po prostu szok (największy deszcz w tym roku spadł:) ) a wczoraj także ładnie padało :) Na dniach powinny być na wierzchu pierwsze roślinki. 

  Można powiedzieć do niedzieli była susza ale zobaczymy jak dalej będzie. Jak na razie kukurydza i trawy daleko w polu są a jare też nie najlepsze, jęczmień ozimy oddał tylko 4t/ha a nawożony był na więcej :) Owies będzie w tym roku kiepski :( 

  Aż nic nie mow ja normalnie sie boje jechac kosic

  Jak ci się gruber spisuje ? Jak patrze na zdjęcie to efekt dla mnie zadowalający  ;) Trzeba pomyśleć na drugi rok o takim do szóstki  :)

  Bardzo dobrze się spisuje :) Także jestem zadowolony z jego roboty. Mój agregat ma 3.25m i 100km do niego jest odpowiednią mocą, ale gdyby zaczepić do niego szóstkę to można by było jechać dwójką szosową. Ja w moim 1014 mam szybką skrzynię więc jeżdżę czwórką polową lub nieraz 1 szosową. :) Gdy miałem redlice zjechane nie było czuć, że ciągnik coś ciągnie a po zmianie na nowe na glinie na ustawieniu dość głębokim mało mi ciągnika nie zadusiło heh :) Tak się wrył :)

  Super sprzęcik :D Polska moc :D

  Dziękować :)