Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Bogballe BN-700

  Tagi: bogballe, bn-500, bn-700, bl-600, bl-700., siłownik

  Zakupiłem wczoraj taki oto rozsiewacz :D Niebawem wezmę się za jego odnowę ,ale jest jeden problemik otóż siłownik który tam jest od otwierania rozsiewacza nie chce odbić z powrotem. Jaka jest tego przyczyna i jak to naprawić ? Dodam ,że w mojej c355 jest tylko 1 wyjście do hydrauliki.

  Dodany obrazekDodany obrazek

  Inne obrazki użytkownika

  6 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Do powrotu naciskasz dźwignię w przeciwną stronę i nie wraca? Sprężyna nie jest za słaba ze starości? Jak popchniesz ręką to wraca czy mechanizm, który obsługuje zardzewiał?

  Może już te sprężyny kiepskie...ale na początek bym wszystko przesmarował ;) Ile dałeś za niego?Brałeś inne marki pod uwagę? Nie chciałeś dwu talerzowego?

  Jak próbuje ruszyć ręką to też nie wraca, 2 talerzowego nie brałem pod uwagę bo na 6 ha to tak troche średnio wywalać tyle kasy. Cena bardzo okazyjna ~600 zł.

   

  Wykręcić siłownik i wtedy spróbować czy reszta chodzi czy nie ;) Za taką kasę jak  skrzynia i tarcza  w miarę zdrowa to faktycznie było warto ;) U nas to starego lejka ciężko za te pieniądze kupić :D Za takie pieniądze to sam bym go przygarnął ;) 

  Odkręciłem siłownik, podłączyłem pod ciągnik i dalej się nie rusza :/ 

  W tej chwili masz zamknięty wysyp rozsiewacza. Czy hydraulicznie ustawiłeś go w takiej pozycji? Odkręcenie siłownika nic Ci nie da, bo żeby teraz otworzyć rozsiewacz siłownik powinien pod wpływem sprężyn się złożyć pod warunkiem, że przestawisz dźwignię od hydrauliki w drugą stronę niż wysuw. Ale jak masz już zdjęty siłownik to odkręć przewód przy samym siłowniku i spróbuj go złożyć ręcznie.