Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Orka 15 letniej łąki

  Tagi: orka, łąka

  Chyba źle nie wygląda?

  Inne obrazki użytkownika

  14 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Troszke Ci banan wyszedl:p ale i tak efekt zadowalajacy jak bez talerzowania :)
  Zgłaszałeś gdzieś że orzesz łąkę? Bo też mam do orania gdzieś ok 15 letnią łąkę.
  Jak to jest teraz z tymi łąkami? Mam teraz dzierżawę i łąka tam jest z 25lat. I tu moje pytanie czy mogę to zaorać oczywiście nawieźć obornika i gnojówki i znów zasiać trawę. Można tak czy nie? A drugą mam też łąkę ale z niej chciałbym zrobić pole orne i siać tam zboża itd. Słyszałem kiedyś o jakiś corocznych limitach krajowych w struktórze łąk i niby nieraz nie można było likwidować łąk???
  Nic nie zglaszałem, likwiduję bo ma być pole ☺

  My w tamtym roku likwidowaliśmy łąke min 50letnią to zasięgnęliśmy informacji w starostwie i agencji. Powiedzieli że żadnego wniosku o przeklasyfikowanie z użytku zielonego na pole nie trzeba robić bo w regionie jest wystarczająco dużo użytków zielonych i nasze gospodarstwo spełnia normę. Jeżeli w regionie było by ich za mało to wtedy musieli byśmy łąke zasiać tam od nowa lub w geodezji przeklasyfikować ten kawałek na pole a łąke zasiać w innym miejscu. Lepiej się dowiedzieć bo mnie gościu na policje podał że łąke zaorałem ale że dokumenty miałem to nic się nie przyczepili.

  Całkiem nieźle zaorane jak na pług o nieodpowiednich odkładniacach. Niestety jak widać śrubowe KV to to nie są i skiba nie jest odwrócona całkowicie. Czym będziesz dalej doprawiał? Jak ktoś zgłaszał TUZ, to niech najpierw zapyta w agencji czy można orać. Ja też likwiduję część łąki pod kukurydzę.
  Doprawiłem broną tależową ale dużo kęp się odwróciło ;/

  ładnie ładnie ale widzę odkładnie skręcone na max żeby ładnie zawijały :) odpowiednie ustawienie pługa i  moc ciągnika i robota wygada zadowalająco :)

   

  Doprawiłem broną tależową ale dużo kęp się odwróciło ;/

  Beznadziejny pomysł. Trzeba było zwykłymi bronami pojeździc albo agregatem płytko żeby darni nie wydzierało.

  Dobrze sprawdza się glebogryzarka do doprawienia :D