Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Pszenica ozima

  Tagi: pszenica, ozima, zboże

  Stan na wczoraj.Chwilę przed burzą.Jak widać jest jeszcze zielona, a na zapałku już żółta ale ziarno jeszcze miękkie.Ciekawe ile wyda?

  Inne obrazki użytkownika

  7 Komentarzy podziel się zdjęciem

  U mnie też zielona ale stoi :) ładna gęsta może 8 poleci :P

  nie pryskasz na skracanie

  Co to za odmiana?? Może za słaba dawka regulatora ?? na jakiej klasie ziemi ta pszenica rosnie??

  Wydaje się niska , dziwne, że poległa. Plon będzie zależał od kombajnisty :D

  kombajnista najlepszy we wsi :)

  jak dobrze "smarowana" pszenica to nawet antywylęgacz nie pomożę...

  @Buli: oj chyba 8 nie będzie ale nie płakał bym jak by było.

  @Robertkujawy: było pryskane stabilanem.

  @Andrzej1988:nie wiem czy nie jantarka, ale ręki nie dam uciąć.Regulator według zaleceń, tylko za gęsto posiana, bo bez żadnego nawożenia oprócz moczniku dolistnie nie dostała i leży (stanowisko bardzo dobre bo po cebuli).220kg/ha ok. 25 września...Klasa to 3a/b i jest też duży zapał na środku pola to tam pewnie 4 i tam stoi bo jest rzadka.

  @Mateusz:myśleliśmy że ustoi.Mówiłem tacie że więcej jak 180kg/ha nie ma co siać to on że za rzadko będzie, a potem na wiosnę miał być sypany saletrzak, ale była gęsta i dobrze rozkrzewiona i kolor ciemny i tata się bał sypać i w sumie to chyba dobrze zrobił.Ale w tym roku już będzie rzadziej zasiane.A u wujka dostała też na 3a/b 250kg saletrzaku i tylko raz tiltem była robiona na grzyba i już żółta.Spokojnie, wszystko się wykosi, wujek na tym polu tylko tam obok gdzie teraz są warzywa bardziej zwałowaną kosił i ładnie wszystko było zebrane.

  @Przemek: jak nie w powiecie :D Tak jak napisałem w tamtym roku obok gorzej leżała i daliśmy radę.I Case tego dnia do Was przyjechał jak to kosiliśmy :)

  @Przemo:tak jak napisałem, tylko mocznik raz dolistnie poszedł bo strach było sypać bo by w 100% leżała.