Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Nowy panel EHR

  Tagi: ehr, podnośnik, elektronika

  Nowa wersja panelu EHR, do ciągników z regulacją pozycyjną, w którym oryginalna dźwignia podnośnika jest sterowana silniczkiem od wycieraczek, lub siłownikiem elektrycznym. Wprowadzone zostały modyfikacje poprawiające komfort i bezpieczeństwo użytkowania:
  - polepszona precyzja sterowania
  - po uruchomieniu ciągnika, panel pozostaje zablokowany, aby go odblokować należy wcisnąć przycisk z zieloną kłódką
  - zablokowanie sterowania z panelu np. na czas transportu, nastąpi po naciśnięciu przycisku z czerwoną kłódką
  - po wciśnięciu dowolnego przycisku sterowania z błotników, panel zostaje automatycznie zablokowany
  - jeśli będzie brak prawidłowego sygnału z czujnika położenia dźwigni (np. awaria samego czujnika, przerwany przewód, brak styku na złączu) panel zostaje zablokowany; odblokować go będzie można po usunięciu usterki
  - blokada panelu sygnalizowana czerwoną diodą

  Tutaj filmik z działania układu na stole. Działa lepiej gdy jest obciążony, czyli po zamontowaniu w ciągniku.

  Inne obrazki użytkownika

  22 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Bardzo fajne ale, jak byś to miał zastosować do MTZ82 ?

  W mtz i pochodnych najlepiej by było usunąć oryginalne sterowanie i rozdzielacz, z którymi i tak często bywają problemy. Zamiast tego założyć rozdzielacz sterowany elektrycznie, oraz sterownik mojego wykonania do takich zastosowań, który można zobaczyć na innych moich zdjęciach.

  A jakie to są koszty w tym mtz?

  Ceny rozdzielaczy na cewkach zaczynają się od 400zł. A do tego zestaw EHR (panel sterujący, czujnik położenia ramion, przyciski na błotnik oraz wiązki przewodów), to koszt do 500zł. Zyskujemy dzięki temu komfortową i praktycznie bezawaryjną obsługę podnośnika. Sama elektronika została dobrze zaprojektowana,przetestowana i wykonana, więc nie powinno z nią być problemów.

  Oryginalny regulator MTZ można podpiąć pod to i będzie chodzić

  "- jeśli będzie brak prawidłowego sygnału z czujnika położenia dźwigni (np. awaria samego czujnika, przerwany przewód, brak styku na złączu) panel zostaje zablokowany; odblokować go będzie można po usunięciu usterki"

   

  Co do tego punktu kolego mam wątpliwości czy jest jakieś sterowanie awaryjne jeśli np czujnik walnie żeby podnieść maszynę i z pola zjechać ?

  W tym przypadku wystarczy zdjąć płaskownik łączący silniczek z dźwignia podnośnika i można normalnie sterować podnośnikiem. A w przypadku elektrozaworów, daje dodatkowy przełącznik, do zamontowania w kabinie, którym można awaryjnie sterować podnośnikiem góra-dól. A zablokowanie panelu w przypadku uszkodzenia czujnika, jest podyktowane względami bezpieczeństwa.

  z jakiego województwa jesteś Byłbyś w stanie to zamontować do case 885 Tylko ze ja bym to chciał troszkę większe bo troszkę scisniete to jest Żeby było bardziej czytelne
  montuje to pan też na zamówienie i jak z serwisem w razie w
  Z jakich okolic jesteś kolego?