Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Pole

  Ugór po talerzowaniu ;)

  Inne obrazki użytkownika

  10 Komentarzy podziel się zdjęciem

  co teraz będziesz robił po tależowaniu
  Narazie nic bo zgłosiłem go do dopłat jako czarny ugór. Na jesień będzie dopiero orka pod coś jarego.

  zasiej sobie gorczyce na poplon :) a najlepiej mieszankę :) zawsze Ci użyźni glebe :) i na zimę zaorasz

  A agencja nie doczepi się wtedy, bo wiem że do końca lipca trzeba było przeorać.

  jak sie nie myle uprawa podana do dopłat musi byc na polu albo do 15 lipca lub 31 lipca , a że ugór masz zgłoszony to jak sobie w przyszłym tygodniu wsiejesz i Ci wpadnie kontrol to bd widziec że pole przeorane wiec problemów nie bd miał a wsiewka poplonowa bd sobie pomału rosła ale moim zdaniem wsiej sobie ją koło 20 sierpnia bo aby Ci nie zakwitła zbytnio i nasion wykształciła (mowa o gorczycy) łubin ładnie robote robi :) wiec siej go teraz a z gorczycą sie wstrzymaj abys sobie na spokojnie w listopadzie zaorał to pole :) 

  A nie wiesz jak jest teraz z oraniem łąki? Można ją np. teraz zaorać i posiać coś na poplon i go na zimę przeorać, a na wiosnę zasiać trawę?

  @ursusek chodzi Ci o to czy agencja nie przyczepi się, że we wniosku zaznaczyłeś TUZ, a posiałeś poplon na łące czy o sens siania poplonu w takim miejscu?

   

  Jeśli o agencje, to niema już dopłat do TUZ i wątpię żeby ktoś jeszcze się do tego czepiał ( chyba, że bardzo chce ). Poza tym wiosną masz w danym miejscu łąkę, czyli we wniosku piszesz, że to trwały użytek zielony. Jeśli w lato zaorzesz i posiejesz ten poplon, to z formalnego punktu widzenia poprawnie wypełniłeś wniosek, bo rzeczywiście był tam. Jeśli w tym czasie ( już po zaoraniu i zasianiu ) nie wpadnie do Ciebie kontrola to spokojnie możesz odsiewać w tym miejscu łąkę na wiosnę.

   

  Jeśli chodzi Ci o sens siana poplonów to na forum napisano już chyba wszystko w tym temacie.

  A gdyby wpadła kontrola to chyba zaciekawie nie będzie. Ta łąka ma ok. 15 lat i teraz już wszystko wyginęło. A poplon zasiać bym po to aby trochę użyźnić glebę bo obornika mi nie strarczy na tę łąkę

  Jeśli wpadłaby kontrola to po prostu przez najbliższe 5 lat nie zaznaczasz, we wniosku, tej działki jako TUZ ( parę lat temu w agencji powiedzieli mi, że po zasianiu trawy na gruncie ornym staje się on trwałym użytkiem zielonym właśnie po 5 latach ). Żadnych konsekwencji by nie było, bo przecież na początku roku ( i w momencie składania papierów ) to rzeczywiście był TUZ. Nic nie tracisz, bo jak wspomniałem wcześniej nie ma już dopłat do łąk i pastwisk.

  Rób jak uważasz. Pozdrawiam. :)

  Ok, dzięki ;)