Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Ziele

  czy to jest barszcz Sosnowskiego?

  Inne obrazki użytkownika

  5 Komentarzy podziel się zdjęciem

  wydaje mi się, że tak. W mojej okolicy są dokładnie takie same, strasznie wysokie 2-4 metrów. Z tego co czytałem w internecie to może być niemniej trujący Barszacz mantegazziego. Pamiętam, że ilekroć byłem u wujka na sianokosach to to coś szło pod kosiarkę wyrywało sie to i nikomu nic nie było. Może jest to kwestia odporności, ale na wszelki wypadek należy się trzymać od tego z daleka. Barszcz sosnowskiego można odróżnić od barszczu mantegazziego tym, że ten pierwszy ma wielkie, na prawdę wielkie liście, nieco podobne do liści łopianu, a ten drugi trochę mniejsze i postrzepione. Ponoć nie da się tego wytępić i jedynym sposobem w jaki można tą roślinę trwale zniszczyć jest po prostu podpalenie. Polecam poczytać sobie na ten temat w wikipedii i innych źródłach, bo warto cokolwiek o barszczu wiedzieć. Jako przestrogę możesz wpisać w wyszukiwarkę "barszcz sosnowskiego - oparzenia, tzn co ci grozi po jego dotknięciu.  

   

  Pozdrawiam i zapraszam na mój profil :)

  Może i barszcz, ale nie sosnowskiego ;) Barszczu jest kilkanaście jak nie kilkadziesiąt gatunków :) Za mały na sosnowskiego ;)
  u mnie sosnowskiego pełno nad rzekami rośnie są takie co po 3 metry mają
  Dzięki za info :-)
  Ten gatunek raczej nie powinien być groźny. Co do tepienia to wystarczy Randoup'em prysnac (konkretniejsza dawka ) we wczesnej fazie . Herbicydu nie polecam, bo tylko wstrzyma na jakiś czas wzrost ale nie wypali .