Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Salersy

  Tagi: salers, bydło, jałówka

  W nocy z wtorku na środę urodziła się 3 w tym roku jałóweczka... :)

  Inne obrazki użytkownika

  5 Komentarzy podziel się zdjęciem

  Pewnie zostanie na mamkę ? Jaką masę ciała osiągają twoje odsadki w chwili odsadzania od krów i ile mają w tedy miesięcy ?

  Zobaczymy jeszcze czy u mnie ale mamką zostanie, w zasadzie to już mam przyszłoroczne odsadki pozamawiane a dopiero zaczynają mi się wycielać... wszystkie na sprzedaż odstawiam gdy mają w granicach 8-9 miesięcy a co do wagi to bywa różnie, te urodzone na jesieni rosną gorzej, najlepiej przyrastają te z końca zimy i z wiosny. Zależnie od pory wycielenia i płci przy osadzeniu mają min. 250, max 350kg..
  Ten bysiu na już na rozpłodnika jest zamówiony :)
  tam u was to same stepy jakies...juz nikt nie robi w polu?
  Nic dziwnego że jest taki popyt na salersy jak na olx jest tylko jedna oferta na byczka :) mi się marzy jakaś rasa którą mógł bym trzymać bez budynku co najwyżej pod wiatą jakąś więc albo jakaś rasa brytyjska albo właśnie salersy bo duże są i odporne.
  Sam piach to owszem jest w całej wiosce, wszyscy biorą ONW a to jest najgorsza działka w okolicy bo dodatkowo na górce... ile razy trawę tu się siało, nawoziło a i tak same chwasty rosły... za duże koszty a żadnych korzyści... przestałem w tym pustkowiu topić pieniądze, wymieniłem bydło na lepszy model i bardziej szczęśliwy nie będę... :)
  Na olx więcej ich bywało, jeszcze niedawno z 10 ogłoszeń znalazłem, sprawdzam co jakiś czas i zapisuje nr których nie mam tak na przyszłość, lepiej się zabezpieczyć bo Salersa u nas jednak ze świecą szukać... ;)