Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  John Deere 6230

  Tagi: john deere, 6230, traktor, ciągnik rolniczy

  pierwsza rejestracja sierpień 2010r, 1800h, skrzynia Power Quad, serwisowany przez 4 lata, pracował z sipmą farmą II, pług 4x30, kultywator 3m, rozrzutnik 6t. Fajna pewna maszynka, od gospodarza z rodziny... Ile można za niego dać i na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Może ściągnąć serwis z komputerem i sprawdzić co w jakim stanie? ;)

  Inne obrazki użytkownika

  46 Komentarzy podziel się zdjęciem


  Są takie serwisy co sprawdzają ile był odpalany razy,ile spalił ropy  i ile ma na prawdziwo motogodzin

  Bo pisałem z facetem co mu sprawdzili co i jak to oszukali go na 3tyś motogodzin przy zakupie jak pojechał nabijać klime to z ciekawości sprawdzili i z 6k mtg zrobiło się 9tyś mtg

  Jak chcesz to napisz na pw to ci dam znać do kogo możesz napisać żebyś dostał namiary:P

  O godziny pracy nie mam się co martwić bo to jest pewne i między innymi dlatego warto się nim zainteresować bo teraz wszystko na sprzedaż cofane. chodzi mi o sprawdzenie silnika, skrzyni hydrauliki itd.

  Jeżeli ciągnik prawidło użytkowany to po takim przebiegu nie ma co się psuć. ;) Jeśli ten ciągnik miałeś cały czas na oczach i wiedziałaś jak był użytkowany to brał bym bez zastanowienia.

  Pewne jest ze nie dostawał w pizde ostro bo nie miał w czym, przyczepy nigdy nie kiprował bo się oleje zmieszaja ;) ale czy prawidłowo użytkowany tego nie wiadomo bo nie wystarczy wsiąść i zmieniać sobie biegi przyciskiem.

   

  Ile za niego mozna dać waszym zdaniem? Czy jeśli mija 5 lat od kupna na MGR to już ciągnik jest "czysty", czy w razie ewentualnych nieprawidłowości w wywiązaniu się z zobowiązań przez gospodarza agencja może zająć sprzedany ciągnik?

  kupujesz tego chlora na ropę? :P

  Heh ropa na polu wybiła  :P ostatnimi czasy zaraziłem się tą serią trochę czytałem, pisałem z ludźmi i jak grom z nieba pojawił się ten ;) ale na razie się przymierzam i raczej nic z tego nie wyjdzie

  I co ludzie piszą o tej serii?Jestem ciekaw.

  z jakich okolic kolego jestes?

  Jak dla mnie te ciągniki mają same zalety, na 100% byś się na nim nie zawiódł i większość użytkowników potwierdzi to zdanie. Jeżeli jest w takim stanie jak teraz to 150 tyś netto jest warty, albo nawet i więcej.

  z jakich okolic kolego jestes?

  Cwaniaczek :D

   

  Daniel jak jesteś ciekaw to poszukaj ;) jedyna wada to nieszczęsne spalanie, które da się zminimalizować, ale trzeba nauczyć się nim efektywnie pracować. Masa, gabaryty, skrzynia PQ to już komfort komfort i efektywnapraca, konie nie udawane, dopracowane maszyny żadna chińszczyzna, silnik nie wyciągają z trzech cylindrów 120 140 koni jak to jest teraz popularne, żadnych pdf, egr, scr, nie orientuję się zbytnio ale chyba jako nieliczny jd ma ramę, do ladowacza stworzony i ogólnie masywne ciągniki, jak spojrzałem na przodek od dołu to kopara opada nie ma lipy. Nh 130 koni nie ma tyle masy własnej co ten 95.

   

  @andrzej nie przesadzaj :D woła 180 brutto, jak zejdzie do 160 k to juz będę musiał wziąć ;) do spłaty ma 40 k za niego a nie ma kasy, ludzie się boją jak słyszą ze nie spłacony, dla mnie to żaden problem a nawet plus bo wtedy już maszyna troche traci ;) tyle że plany były inne i johny wszystko pokrzyżuje