Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Pierwszy zbiornik 2015 .

  Tagi: bizon, jęczmień ozimy

  Jak się zaczyna przesypywać to znak ,że zbiornik pełen :D

  Inne obrazki użytkownika

  22 Komentarzy podziel się zdjęciem


  ja to jeszcze trochę udeptuje  :lol:

  Mówisz ? :D

  Działa u Cb ten czujnik wypełnienia? U mnie nie działał to wykręciłem i o wiele lżej podnieść pokrywę

  Profil usunięty
  lip 13 2015 16:21

  A nie lepiej było naprawić? To nic nie kosztuje, naprawa trwa kilkanaście minut i wszystko działa jak należy.

  A po co naprawiać? lepiej zepsuć do końca i juz się więcej psuło nie będzie :D
  Kiedyś w galerii @marekfarmer znalazłem zdjęcie na którym była tabelka pojemności zbiornika ziarna Bizona i było napisane że w pełny zbiornik wchodzi 1625-1875 kg jęczmienia. Masz jakiś sposób na obliczanie plonów ? Czy po prostu liczysz ile zbiorników było z danego pola ?

  Ja też  takie koszę  pełen zbiornik = 2,5m3

  nie wejdzie tyle jęczmienia chyba że z gęstością powyżej 70

  U mnie się ten czujnik zaciął w zeszłe żniwa (nie odbija) i powoduje zwarcie dlatego jest odłączony , więc muszę to rozebrać i o ile się da naprawić to naprawię a jak nie to trzeba będzie wymienić , to przydatna rzecz bo ktoś kto czeka z przyczepą wie kiedy np. podjechac w drugi koniec pola żeby wysypać .

    W zeszłym roku też założyłem sygnał cofania ale nie miałem odpowiedniego czujnika i też nie działa ;) Założyłem też 2 koguty po 40 zł za sztukę i jestem z nich zadowolony :)

   

    Niestety nie mam żadnego miarodajnego sposobu , tylko na "oko" ile zbiorników z danego pola . Rzepak to wiem dokładnie jaki plon był i będę wiedział jaki będzie , pszenicę może też bo sprzedaję od razu .

  Kolego Elektrotechnik pewnie że lepiej naprawić ale u mnie myszy zjadły już całą instalacje, kogut jest spalony, i membrana jest rozerwana więc nawet jeśli naprawiłbym wszystko od strony elektrycznej to musiałbym szukać odpowiedniej membrany ale brak chęci :)